Finał XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku”

29.08.2008

28 sierpnia br. w sali Zamku Królewskiego w Warszawie odbyło się wręczanie nagród i wyróżnień laureatom XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku”. Nagrody przyznano w 14 kategoriach.

Roman Pikuła Komisarz Konkursu  „Modernizacja Roku” podczas finału XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku”
{wmv}pikula{/wmv}
Minister Olgierd Dziekoński podczas finału XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku”

{wmv}Dziekonskimodernizacja{/wmv}

Nagrodzeni i wyróżnieni w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku” w kategorii „obiekty mieszkalne”…

{wmv}werdykt1{/wmv}
…„obiekty zabytkowe”…
{wmv}werdykt2{/wmv}
…„obiekty kultury”…
{wmv}werdykt3{/wmv}

{mospagebreak}

…„obiekty przemysłowo-inżynieryjne”…
{wmv}werdykt4{/wmv}
…„obiekty ochrony środowiska”…
{wmv}werdykt5{/wmv}
…„obiekty elewacje i termo-renowacje”…
{wmv}werdykt6{/wmv}

{mospagebreak}

…„obiekty sportu i rekreacji”…
{wmv}werdykt7{/wmv}
…„obiekty zdrowia i opieki społecznej”…
{wmv}werdykt8{/wmv}
…„obiekty najciekawsze modernizacje i adaptacje wnętrz”…
{wmv}werdykt9{/wmv}
…„drogi i obiekty mostowe”…
{wmv}werdykt10{/wmv}
…„rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych”
{wmv}werdykt11{/wmv}

{mospagebreak}

Tytuły „Modernizacja Roku 2007”

1) w kategorii „obiekty mieszkalne” za
Restauracje zabytkowego budynku mieszkalnego w Nowej Niedrzwicy
dla inwestora
Gospodarstwo Rolno-Drobiarskie
mgr inż. Anna Pacan
Nowa Niedrzwica 42
66-340 Przytoczna
dla wykonawcy
Zakład Remontowo-Budowlany
Czesław Kućma
Nowe Gorzycko
66-330 Pszczew
2) w kategorii „obiekty zabytkowe” za
Renowacje kompleksu Zamkowego w Pszczynie
dla inwestora
Muzeum Zamkowe w Pszczynie
ul. Brama Wybrańców 1
43-200 Pszczyna
dla wykonawcy
RESTAURO Sp. z o.o.
ul. Łaźenna 4
87-100 Toruń
dla wykonawcy
Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane
AGAD Sp. z o.o.
ul. Chrzanowskiego 23B
87-100 Toruń
3) w kategorii „obiekty szkolnictwa” za
Modernizacje budynków oraz zagospodarowanie terenu Szkoły Podstawowej nr 3
ul. Wróblewskiego 17 w Morągu
dla inwestora
Urząd Miejski
ul. 11 listopada 9
14-300 Morąg
4) w kategorii „obiekty kultury” za
Modernizacje Centrum Kultury ul. Matejki 1 w Izabelinie
dla inwestora
Gmina Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin
dla wykonawcy
ZAB – BUD Andrzej Zaboklicki
ul. Nowosielska 14a/3
00-466 Warszawa
dla autora projektu
Biuro Projektów Budownictwa Ogólnego
BUDOPOL S.A.
ul. Królewska 27
00-060 Warszawa
5) w kategorii „obiekty sportu i rekreacji” za
Modernizacje zbiornika małej retencji „Gutwin” wraz z oświetleniem ul. Gościniec
w Ostrowcu Świętokrzyskim
dla inwestora
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski
ul. Głogowskiego 3/5
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
dla wykonawcy
Konsorcjum Firm – PPHU „DROG-MEL”
Mieczysław Rakoczy
ul. Iłżecka 106
27-200 Starachowice
dla autora projektu
Małopolska Grupa Geodezyjno-Projektowa S.A.
ul. Kaczkowskiego 6
33-100 Tarnów
6) w kategorii „obiekty użyteczności publicznej” za
Adaptacje i modernizacje budynku Sądu Rejonowego Al. Wolności 13 w Kaliszu
dla inwestora
Sąd Okręgowy w Kaliszu
Al. Wolności 13
62-800 Kalisz
dla wykonawcy
Korporacja BUDONIS Sp. z o.o. s.j.
ul. Towarowa 9
63-600 Kępno
dla wykonawcy
Gospodarstwo Pomocnicze Zakład Remontowo-
Budowlany przy Areszcie Śledczym
ul. Młyńska 1
62-800 Poznań
dla autora projektu
Autorska Pracownia Projektów Architekt s.c.
ul. Tuwima 17/3
90-010 Łódź
dla autora projektu
Pracownia Projektowa
mgr inż. arch. Alina Kamińska
ul. Złota 71
62-800 Kalisz
7) w kategorii „obiekty zdrowia i opieki społecznej” za
Modernizacje Działu Fizjoterapii Śląskiego Szpitala Reumatologiczno-Rehabilitacyjnego
im. Gen. J. Ziętka ul. Szpitalna 11 w Ustroniu
dla inwestora
Śląski Szpital Reumatologiczno-Rehabilitacyjny
im. Gen. Jerzego Ziętka
ul. Szpitalna 11
43-450 Ustroń
dla wykonawcy
Przedsiębiorstwo „FABER” Sp. z o.o.
ul. Stary Dwór 1
43-436 Górki Wielkie
dla autora projektu
Architektura Design Project Service, Biuro Usług
Architektoniczno-Budowlanych
mgr inż. Marek Mizeracki
ul. Sowińskiego 1
40-018 Katowice
8) w kategorii „obiekty ochrony środowiska” za
Modernizacje budynku „Galeria na skraju puszczy” w Poczopku
dla inwestora
Nadleśnictwo Krynki
z/s w Poczopku
16-113 Szudziałowo
dla wykonawcy
PPUH „Geno” Andrzej Gieniusz
ul. Witosa 137
16-100 Sokółka
dla autora projektu
PUPIKZ „HOT” Halina i Tomasz Ołdytowscy
ul. Wiewiórcza 2
16-043 Supraśl
9) w kategorii „obiekty przemysłowo-inżynieryjne”
Przebudowa Kolei Linowej Kuźnice-Kasprowy Wierch, Zakopane-Kuźnice
dla inwestora
Polskie Koleje Linowe Sp. z o.o.
ul. Krupówki 48
34-500 Zakopane
dla wykonawcy
dla autora projektu
Parbo-Projekt Sp. z o.o.
ul. Mazowiecka 4/6
30-036 Kraków

10) w kategorii „ elewacje i termo-renowacje” za
Remont konserwatorski elewacji zabytkowej kamienicy ul. Sobieskiego 20 w Chorzowie
dla inwestora
Zakład Komunalny „PGM”
ul. Bałtycka 8
41-500 Chorzów
dla wykonawcy
EURO REN BUD
ul. Michałowicka 21b
41-100 Siemianowice Śląskie
dla autora projektu
„ABAKUS” Pracownia Projektowo-Urbanistyczno-Konserwatorska
ul. Bogdaina 25/2
41-500 Chorzów
11) w kategorii „rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych” za
Modernizacje oświetlenia zabytkowej zabudowy Kanału Młynówki od ul. Katedralnej
do ul. Zamkowej w Opolu
dla inwestora
Urząd Miasta
Rynek – Ratusz
45-015 Opole
dla wykonawcy
Jaroszek Stanisław P.P.H.U.
ELEKTROPAKS
Kolonia Łuszczów 95
21-010 Łęczna
dla autora projektu
Pracownia Architektoniczna
Czora & Czora
ul. Armii Krajowej 6
40-689 Katowice
12) w kategorii „najciekawsze modernizacje i adaptacje wnętrz”
Adaptacja i modernizacja budynku produkcyjnego na Studio Nagrań Telewizyjnych
ul. Pomorska 69/71 w Łodzi
dla inwestora
Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości i Nauki
ul. Rewolucji 1905r. 52
90-213 Łódź
dla wykonawcy
CONDITE Sp. z o.o.
ul. Zagnańska 61
25-528 Kielce
dla autora projektu
Pracownia Projektowa Instytut
Postępowania Twórczego Sp. z o.o.
ul. Pomorska 69/71
90-224 Łódź
13) w kategorii „drogi i obiekty mostowe”
Przebudowa i modernizacja ulicy Tumskiej w Płocku
dla inwestora
Urząd Miasta Płocka
Stary Rynek 1
09-400 Płock
dla wykonawcy
VECTRA S.A.
ul. Otolińska 21
09-407 Płock
dla autora projektu
NOW Biuro Architektoniczne Sp. z o.o.
ul. Sienkiewicza 75/77
90-057 Łódź
14) w kategorii „obiekty sakralne”
Modernizacja i adaptacja wieży Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP ul. Wolności 130 w Bielawie
dla inwestora
Gmina Bielawa
Plac Wolności 1
58-260 Bielawa
dla wykonawcy
Przedsiębiorstwo Specjalistycznych
Usług Budowlanych „APLEX” Sp. z o.o.
ul. Parkowa 8
58-302 Wałbrzych
dla autora projektu
„DEKORO” Projektowanie i Doradztwo
Techniczne mgr inż. Izabela Sehn-Wójcik
Rynek 34/1
58-200 Dzierżoniów
{mospagebreak}

Wyróżnienia „Modernizacja Roku 2007” w kategorii „obiekty mieszkalne” za
Modernizacja budynku mieszkalnego ul. Robotnicza 1 w Kobierzycach
dla inwestora
Gmina Kobierzyce
Aleja Pałacowa 1
55-040 Kobierzyce
dla wykonawcy
Spółdzielnia Rzemieślnicza
w Ząbkowicach Śląskich
ul. Kasztanowa 2
57-200 Ząbkowice Śląskie
dla wykonawcy
Zakład Robót Budowlanych BUDMAR
Marek Włusek
Plac Solskiego 10
57-200 Ząbkowice Śląskie
dla autora projektu
Autorska Pracownia Projektowa
Małgorzata Kulczak
ul. Śliczna 47/27
50-550 Wrocław
w kategorii „obiekty zabytkowe” za
Przebudowa i rozbudowa zabytkowej kamienicy ze zmianą sposobu użytkowania, Rynek 13
w Nowym Sączu
dla inwestora
Mariola Mroczkowska – Krzystek i
Mariusz Krzystek
ul. Bulwary Słowackiego 28B
34-500 Zakopane
dla wykonawcy
ZR – B Marcin Kowal
ul. St. Wigury 14
33-300 Nowy Sącz
dla autora projektu
ABAKUS mgr inż arch. Kornel Cegielski
ul. Grodzka 32/3
33-300 Nowy Sącz
w kategorii „obiekty szkolnictwa”
Remont i adaptacja zabytkowej kamienicy na Szkołę Artystyczną ul. Armii Krajowej 21 w Ełku
dla inwestora
Urząd Miasta
ul. Piłsudskiego 4
19-300 Ełk
dla wykonawcy
Spółdzielnia Budowlanych „SKOMAND”
ul. Wojska Polskiego 71A
19-300 Ełk
dla autora projektu
ABAKUS Andrzej Wojciech Janiak
ul. Małeckich 2/29
19-300 Ełk
w kategorii „obiekty kultury”
Przebudowa i rozbudowa Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11 w Płocku
dla inwestora
Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego
Nowy Rynek 11
09-400 Płock
dla wykonawcy
VECTRA S.A.
ul. Otolińska 21
09-407 Płock
dla autora projektu
Lipski i Wujek
Pracownia Architektoniczno-Urbanistyczna
ul. Łąkowa 11
90-532 Łódź
w kategorii „obiekty sportu i rekreacji”
Adaptacja Wieży Baterii Nabrzeżnej „GOEBEN” na cele turystyczne Swinoujście – Przytór
dla inwestora
Nadleśnictwo Międzyzdroje
ul. Niepodległości 35
72-500 Międzyzdroje
dla wykonawcy
Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne
„DOM-BUD” s.j.
ul. Druckiego-Lubeckiego 1
71-656 Szczecin
dla autora projektu
Pracownia Projektowa Konserwacji
Zabytków Sp. z o.o.
ul. Zielonogórska 35
71-084 Szczecin
w kategorii „obiekty użyteczności publicznej”
Modernizacja budynków IRYDIUM ul. Hoża 76/78 i ul. E. Plater 18 w Warszawie
dla inwestora, wykonawcy i autora projektu
PROCHEM S.A.
ul. Powązkowska 44C
01-797 Warszawa
w kategorii „obiekty zdrowia i opieki społecznej”
Termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych ul. Dworcowa 7 w Bytomiu
dla inwestora
Urząd Miejski w Bytomiu
Wydział Realizacji Inwestycji i Remontów
ul. Parkowa 2
41-900 Bytom
dla wykonawcy
Przedsiębiorstwo Budowlano Usługowo
Handlowe „ELEWASAN” Sp. z o.o.
ul. Szymały 46
41-922 Radzionków
dla autora projektu
„IM” Biuro Projektów i Obsługi Inwestycji
ul. Męczenników Oświęcimia 15
41-922 Radzionków
w kategorii „obiekty ochrony środowiska”
Modernizacja ujęć wody Podgórze i Rybaki Podgórze ul. Rybaki 28 w Łomży
dla inwestora
Urząd Miejski
Stary Rynek 14
18-400 Łomża
dla inwestora
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji Sp. z o.o.
ul. Zajazd 23
18-400 Łomża
dla wykonawcy
Hydrobudowa S.A.
ul. Grunwaldzka 135
80-264 Gdańsk
dla autora projektu
„ABT” BADORA i S-ka Sp.M.
ul. Bor 143/157
42-200 Częstochowa
w kategorii „obiekty przemysłowo – inżynieryjne”
Modernizacja budynku Rejonowej Dyspozycji Ruchu ul. Stacyjna 50 w Garwolinie
dla inwestora
ZEW-T Dystrybucja Sp. z o.o.
ul. Marsa 95
04-470 Warszawa
dla wykonawcy
Przedsiębiorstwo Budowlane „ARTI-FEX”
ul. Świderska 95
05-408 Otwock
dla autora projektu
ELEKTROPROJEKT S.A. Oddział w Lublinie
ul. Diamentowa 4
20-447 Lublin
w kategorii „elewacje i termo-renowacje”
Adaptacja zabytkowego budynku na Oddział PKO BP S.A. Rynek 24 w Jarocinie
dla inwestora
Powszechna Kasa Oszczędności Bank
Polski S.A. Oddz. Centrum Administracji
w Warszawie Biuro Administracji w Poznaniu
ul. Górna Wilda 109
61-567 Poznań
dla wykonawcy
„FORBUD” Zbigniew Rek
ul. 28 czerwca 1956 r. 314c
62-469 Poznań
dla autora projektu
Pracownia Autorska i Biuro Prawne
H. J. Buszkiewicz
ul. Matejki 68/4B
60-772 Poznań
w kategorii „rewitalizacje obszarów i zespołów urbanistycznych”
Modernizacja Placu Wolności w Rybniku
dla inwestora
FOCUS PARK RYBNIK Bis
al. Jana Pawła II 25
00-152 warszawa
dla wykonawcy
„REMBUD” Sp. z o.o.
ul. Żorska 14
44-203 Rybnik
dla autora projektu
Top PROJEKT
ul. Chrobrego 21
44-200 Rybnik
Wyróżnienie
w kategorii „najciekawsze modernizacje i adaptacje wnętrz”
Remont i modernizacja budynku Wałeckiego Centrum Kultury Plac Zesłańców Sybiru 3 w Wałczu
dla inwestora
Gmina Miejska Wałcz
Plac Wolności 1
78-600 Wałcz
dla inwestora
Wałeckie Centrum Kultury
Plac Zesłańców Sybiru 3
78-600 Wałcz
dla wykonawcy
Przedsiębiorstwo Budowlane
„BETPOL”s.j.R. Donowski, A. Wilk,
J. Wysocki
ul. P. Skargi 57
64-980 Trzcianka
dla autora projektu
Pracownia Projektowa „PROJBUD”
mgr inż. Jan Kazimierz Konwiński
ul. Dąbrowskiego 6
78-600 Wałcz
w kategorii „drogi i obiekty mostowe”
Modernizacja ulicy Sobieskiego w Słupsku
dla inwestora
Gmina Miejska Słupsk
Plac Zwycięstwa 3
76-200 Słupsk
dla inwestora
Zarząd Dróg Miejskich
ul. Przemysłowa 73
76-200 Słupsk
dla wykonawcy
Drogi i Mosty Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 35
76-200 Słupsk
dla wykonawcy
Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 1
76-200 Słupsk
dla autora projektu
SAP-PROJEKT Poznań Sp. z o.o.
ul. Nieszawska 1
61-021 Poznań
w kategorii „obiekty sakralne”
Adaptacja budynku na Ośrodek Formacyjno-Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego „Skowronek”
ul. Wł. Andersa 74 w Głuchołazach
dla inwestora
Caritas Diecezji Opolskiej
ul. Szpitalna 5a
45-015 Opole
dla wykonawcy
PHU BUDOWA s.c.
ul. Piłsudskiego 62
48-303 Nysa
dla autora projektu
LINEA PROJEKT Pracownia
Architektoniczno-Konserwatorska
mgr inż. arch. Krystyna Piecuch
ul. Wrocławska 2c/14
45-707 Opole
{mospagebreak}

Nagroda Kapituły Konkursu
za
Termomodernizacje 89 budynków w Czerwionce-Leszczyny
dla inwestora
Urząd Miasta i Gminy
ul. Parkowa 9
44-230 Czerwionka-Leszczyny
Nagroda Kapituły Konkursu
za
Modernizacje budynku produkcyjno- socjalnego ul. Modelarska 12 w Katowicach
dla inwestora
Bombardier Transportation
(ZWUS) Polska Sp. z o.o.
ul. Modelarska 12
40-142 Katowice
Nagroda Jury
za
Modernizacje hali produkcyjnej H-6 Polskich Zakładów Lotniczych ul. Wojska Polskiego 3 w Mielcu
dla inwestora
Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o.
ul. Wojska Polskiego 3
39-300 Mielec
Nagroda Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego im. prof. Wiktora Zina
za
Remont konserwatorski Krzywej Wieży przy ul. Św. Wojciecha 7 w Ząbkowicach Śląskich
dla
Gmina Ząbkowice Śląskie
ul. 1 Maja 16
57-200 Ząbkowice Śląskie
Nagroda Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego im. prof. Wiktora Zina
za
Modernizacja Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym w Ciechocinku
dla
Gmina Miejska Ciechocinek
ul. Kopernika 19
87-720 Ciechocinek
Nagroda Ogólnopolskiego Czasopisma Budowlanego remont-odbudowa-modernizacja „ROM-DOM”
za
Modernizacja budynku mieszkalnego
„Podleśniczówka Szymany”
Sasek Mały 22
dla
Nadleśnictwo Wielbark
ul. Czarnieckiego 19
12-160 Wielbark
Nagroda Ogólnopolskiego Czasopisma Budowlanego remont-odbudowa-modernizacja „ROM-DOM”
za
Rewitalizacja Placu Wolności w Moryniu
dla
Urząd Miejski w Moryniu
Plac Wolności 1
74-503 Moryń
Nagroda Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa
za
Modernizacja III Alei Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie, Rewaloryzacja Zabytkowego Parku
Zdrojowego w Kudowie Zdrój, Renowacja Rynku w Żarach, Modernizacja nawierzchni Placu T.
Kościuszki w Łęczycy
dla wykonawcy
„STEINBUDEX – J.M.”
Jerzy Majorek
ul. Wrocławska 50
58-100 Świdnica
Nagroda Polskiego Stowarzyszenia Czystości
za Modernizacje Hotelu „Wieniawa” w Rekowie Górnym
dla inwestora
Hotel Wieniawa
ul. Lipowa 24
84-100 Rekowo Górne
Nagroda Związku Powiatów Polskich
za Modernizacje budynków mieszkalno-usługowych, Plac Wolności 1 – 23 w Chocianowie
dla inwestora
Gmina Chocianów
ul. Ratuszowa 10
59-140 Chocianów
Nagroda Ministerstwa Infrastruktury
za
Przebudowę płyty Rynku w Twardogórze
dla wykonawcy
GEMBIAK-MIKSTACKI sp. j.
ul. Transportowa 3
63-700 Krotoszyn
Nagroda Ministerstwa Infrastruktury
za
Rewitalizacje centrum, Plac Józefa Ostrowskiego w Czersku
dla inwestora
Gmina Czersk
ul. Kościuszki 27
89-650 Czersk
Nagroda Ministerstwa Edukacji Narodowej
za Termomodernizacje Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 ul. Daniecka 14 w Ozimku
dla inwestora
Gmina Ozimek
ul. Ks. J. Dzierżona 48
46-040 Ozimek
Nagroda Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego
za Rewaloryzacje Pałacu Ogińskich, ul. Konarskiego 2 w Siedlcach
dla inwestora
Akademia Podlaska
ul. Konarskiego 2
08-110 Siedlce
Nagroda Generalnego Konserwatora Zabytków
za
Modernizacje gmachu dawnej Akademii Handlowej ul. Kapucyńska 2 w Krakowie
dla wykonawcy i autora projektu
AC KONSERWACJA ZABYTKÓW
Piotrowski, Kosakowski s.j.
ul. Szlak 18/12
31-161 Kraków
Nagroda Głównego Inspektora Ochrony Środowiska
za Modernizacje rzeki Święcek w Nadleśnictwie Drygały
dla inwestora i autora projektu
Nadleśnictwo Drygały
ul. Grunwaldzka 22
Drygały
12-230 Biała Piska
Nagroda Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP
za
Modernizację i rozbudowę Remizy Straży Pożarnej i Domu Ludowego ul. Konopnickiej
dla inwestora
Gmina Kamieńsk
ul. Wieluńska 50
97-360 Kamieńsk
Nagroda Kwartalnika „Nowoczesna Plebania”
za
Restauracja Kościoła Filialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski Janczewo gm. Gralewo
dla inwestora
Fundacja na Rzecz Odbudowy Zabytkowego
Kościoła w Janczewie
Gralewo 7
66-431 Gralewo
{mospagebreak}

{mospagebreak}

{mospagebreak}

{mospagebreak}

{mospagebreak}

{mospagebreak}

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.