Efekt metalu i betonu – ciekawe wykończenie elewacji

03.07.2018

Wykończenie ścian zewnętrznych budynków jest bardzo istotnym etapem projektowania. Wymaga on bowiem uwzględnienia wielu czynników technicznych, użytkowych i dekoracyjnych. Dzięki nowoczesnym materiałom projektant ma swobodę w tworzeniu licznych efektów dekoracyjnych wpisujących się w aktualne trendy i oczekiwania inwestorów.

ATLAS opracował bogatą gamę produktów elewacyjnych umożliwiających praktycznie dowolne kształtowanie efektów na elewacji. Dzięki tym rozwiązaniom architekci oraz inwestorzy mogą dowolnie łączyć ze sobą różne efekty, tworząc wyjątkowe fasady budynków.

Tynk imitujący efekt metalu ATLAS Lakier Metaliczny to rozwiązanie dla osób ceniących nowoczesność, ale i stawiających na elegancję. Najnowsze efekty dekoracyjne cieszą oko, ale również, dzięki swojej hydrofobowości, redukują przywieranie kurzu, są elastyczne i nisko nasiąkliwe. Powłoka ATLAS Lakier Metaliczny jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne.

 

 

Obecnie dostępne są cztery kolory efektu metalu: miedź, tytan, patynowane srebro oraz starzone złoto. Efekt metalu doskonale prezentuje się również na nowoczesnych elewacjach o prostych formach, np. w połączeniu z tynkiem dekoracyjnym o fakturze betonu ATLAS Cermit BA-M czy z tynkiem dającym efekt piaskowca ATLAS DEKO M TM6. Ciekawe rezultaty można osiągnąć także na tynkach ciągnionych, szczotkowanych wykonanych z ATLAS CERMIT N-100 lub ATLAS CERMIT WN.

 

 

Mineralny tynk o fakturze betonu architektonicznego ATLAS Cermit BA-M stworzony został z myślą o budynkach ciekawych architektonicznie, o nowoczesnych formach, jako odpowiedź na potrzeby klientów szukających oryginalnych rozwiązań. Dostępny jest w wersji z powierzchnią gładką lub widoczną strukturą. Pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale i ochronną. Tynk z efektem betonu bardzo dobrze prezentuje się także w połączeniu z drewnem.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in