Dworzec w Rabce-Zdroju otwarty dla podróżnych

16.12.2014

11 grudnia PKP S.A. udostępniła pasażerom gruntownie odnowiony, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wymogów nowoczesnej obsługi podróżnych dworzec w Rabce-Zdroju.

Prace trwały niecałe dwa lata. Dworzec został gruntownie odnowiony zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Na parterze wydzielono przestrzeń dla podróżnych: poczekalnię, kasy oraz toalety. Dawna poczekalnia wraz z kasami, część pomieszczeń na parterze oraz cała powierzchnia na piętrze została przygotowana dla biblioteki publicznej. Odnowiono zabytkowe elementy wnętrza, takie jak: trapezowy strop holu głównego, dwa mozaikowe witraże w półokrągłych oknach, drewnianą klatkę schodową, drewnianą zabudowę w holu głównym oraz dawne okienka kasowe i zlokalizowane przed nimi oryginalne stalowe elementy dawnego wystroju wnętrza. Skrzydła biblioteki w części piętrowej zostały połączone przeszkloną antresolą, z której roztacza się widok na cały hol główny.

 

 

Obie części dworca zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się. Wykonano szyb windowy wraz z podnośnikiem, którym można dostać się do piętrowej części biblioteki. W części dworcowej wykonano oznakowanie dla osób niewidomych i niedowidzących, przygotowano toaletę dla osób niepełnosprawnych oraz miejsca parkingowe. Na dworcu znajduje się również toaleta dla matki z dzieckiem z przewijakiem.

Remont objął ponadto wiatę peronową oraz teren przydworcowy. Koszt prac wyniósł 2,5 mln zł.

 

Źródło: MIiR

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.