Dworzec w Myszkowie otwarty dla podróżnych

05.02.2014

Poddana renowacji ceglana elewacja, odnowione wnętrza, poprawa bezpieczeństwa i komfortu podróżnych to efekty zakończonej przebudowy dworca w Myszkowie.

Dzięki inwestycji wartej 4 mln zł, dworzec w Myszkowie przeszedł kompletną metamorfozę. Pierwotny wygląd, z czasów budowy dworca, odzyskała ceglana elewacja, która została wyczyszczona i podkreślona przez nową iluminację. Z dużą starannością poddano renowacji znajdujące się na elewacji detale architektoniczne. Z budynku zostały usunięte reklamy, a także zasłaniający bryłę dworca kiosk i wiata przystankowa.

 

 

Zmieniło się wnętrze obiektu, które dostosowano do dzisiejszych standardów. Odrestaurowano hol dworca, który pełni jednocześnie funkcję poczekalni, a także pomieszczenia kas biletowych. W holu pojawiło się nowe oświetlenie oraz system informacji wizualnej podróżnych (tablice z piktogramami). Natomiast w posadzce zamontowano linie prowadzące z polami uwagi, co ułatwi przemieszczanie się po dworcu osobom niewidomym. Toalety dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Tuż przy nich zlokalizowano specjalny pokój dla matki z dzieckiem. Na piętrze dworca będą mieścić się pomieszczenia biurowe oraz ochrony dworca.
W budynku wymieniono wszystkie instalacje, stolarkę okienną i drzwiową, a także poszycie dachowe. O bezpieczeństwo podróżnych na dworcu i w jego bezpośrednim otoczeniu będzie dbać ochrona obiektu, korzystająca z nowoczesnego systemu monitoringu.

Zmiany, które są efektem inwestycji, są widoczne także w najbliższym otoczeniu dworca, gdzie wykonano chodniki, a także ustawiono nowe ławki i kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. Po obu stronach budynku ustawiono dwa stylizowane zegary dwustronne.
Przebudowa dworca w Myszkowie była finansowana ze środków własnych PKP S.A. i budżetowych. Jest to trzeci dworzec – po obiektach w Łęczycy i Międzyrzecu Podlaskim – oddany w tym roku do użytku po modernizacji.

 

Źródło: www.mir.gov.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.