Drewniany biurowiec w Środzie Śląskiej – jeden z pierwszych w Polsce

14.02.2022

Drewniany biurowiec w Środzie Śląskiej zostanie zrealizowany przez spółkę PDD w ramach większej inwestycji Miasteczko Winna Góra. Obiekt będzie zasilany OZE.

 

Drewniany biurowiec

Drewniany biurowiec w Środzie Śląskiej

 

Drewniany biurowiec w Środzie Śląskiej to jedna z pierwszych takich inwestycji w Polsce. Inwestorem projektu jest Polskich Domów Drewnianych S.A. Budynek zostanie wykonany w technologii drewnianej prefabrykowanej. Będzie częścią inwestycji PDD Miasteczko Winna Góra, na którą składa się m.in. ponad 1,5 tys. mieszkań oraz obiekty usługowe i użyteczności publicznej. Powierzchnia użytkowa mieszkań powstających w pierwszym etapie wyniesie ponad 11 tys. m².

 

Drewniany biurowiec

Drewniany biurowiec w Środzie Śląskiej będzie zasilany OZE

 

Drewniany biurowiec będzie miał dwie kondygnacje i ok. 480 m² powierzchni użytkowej. Obiekt będzie zasilany OZE, a w ramach ekologicznych rozwiązań znajdą się m.in. inteligentny system zarządzania energią, wentylacja z odzyskiem ciepła (rekuperacja), zbiorniki na deszczówkę oraz miejsca do przechowywania rowerów. Na parterze zlokalizowane zostanie mieszkanie pokazowe wykończone pod klucz inwestycji Miasteczko Winna Góra.

– Wykorzystywanie technologii drewnianej do budowy obiektów komercyjnych czy użyteczności publicznej cały czas jest w naszym kraju nowością. Chcemy to zmienić i upowszechnić drewno w budownictwie nie tylko w obszarze mieszkaniowym, ale także w innych sektorach nieruchomości – mówi Tomasz Szlązak, prezes zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

 

Miasteczko Winna Góra

 

Obecnie spółka PDD jest na etapie przetargu na wybór generalnego wykonawcy drewnianego biurowca. Do zadań wybranego wykonawcy będzie należało m.in. wykonanie projektu wykonawczego, w tym dokumentacji projektowej i warsztatowej niezbędnej do realizacji robót, przeprowadzenie analizy dokumentacji pod kątem dostosowania rozwiązań projektowych celem zdobycia certyfikatu, a także dostosowania konstrukcji do montażu instalacji OZE, wykonanie elementów prefabrykowanych ścian, stropów i dachu oraz prace budowlane na terenach zewnętrznych i wykonanie prac wykończeniowych w biurowcu pod klucz.

Drewniany biurowiec w Środzie Śląskiej jest częścią projektu „Miasto z klimatem” pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Start inwestycji zaplanowano na marzec 2022 r., a prace mają zostać zakończone w wakacje tego samego roku.

 

Przeczytaj też:

Wieżowiec Pi – najwyższy drewniany budynek w Szwajcarii

Hypérion – najwyższy drewniany wieżowiec Francji oddany mieszkańcom

Drewniane budynki mieszkalne – rozwiązania konstrukcyjne

Odporność ogniowa konstrukcji drewnianych

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in