Dni Dewelopera 2021

07.10.2021

Dni Dewelopera 2021 po raz dziewiąty przyciągnęły przedstawicieli branży deweloperskiej, podmiotów z nią współpracujących, jednostek samorządowych, ekspertów i analityków oraz mediów branżowych.

 

Dni Dewelopera 2021

 

Dni Dewelopera 2021, które odbyły się 23 września br. w hotelu The Bridge we Wrocławiu, zostały zorganizowane przez Polski Związek Firm Deweloperskich. Osobiście wzięło w nich udział niemal 400 uczestników, z kolei transmisja została obejrzana blisko 1000 razy – nie tylko w Polsce, ale też w Hiszpanii i Szwajcarii.

– Tegoroczne Dni Dewelopera były edycją specjalną – przypadły na dziesięciolecie istnienia wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich – mówi Tomasz Stoga, prezes tego oddziału.

Swoją obecnością zaszczycili wybitni eksperci, m.in. Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, Jakub Mazur, wiceprezydent miasta Wrocławia, oraz Andreas Beulich, dyrektor Biura Europejskiego BFW, dyrektor Biura Regionalnego niemieckiego Związku Nieruchomości i Inwestycji Mieszkaniowych.

Konferencję otworzyli prowadzący Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel Poland Group, oraz Tomasz Stoga, prezes w Profit Development S.A., zapraszając na panel „Miasto: redefinicja”, w której wystąpił Charles Montgomery, światowej sławy ekspert w dziedzinie współczesnej urbanistyki, autor bestsellera „Miasto szczęśliwe”. Prelekcja na temat planowania przestrzeni, zmian, jakie zachodzą w tkance miejskiej oraz w projektowaniu na polskim rynku, nowych trendach i zmianach światowych stworzyła platformę dialogu.

 

Dni Dewelopera 2021

 

Następnie podjęto tematykę: „Inwestycje deweloperskie a przyszłość polskich miast”, w ramach której mówiono o roli współpracy samorządów z deweloperami. Punktem wyjścia do dyskusji był raport JLL zaprezentowany przez Katarzynę Kuniewicz, która kieruje Zespołem Badań i Analiz Rynku Mieszkaniowego, dotyczący roli, jaką odgrywają deweloperzy w gospodarce. Komentarz do raportu przedstawił prof. Witold Orłowski.

Ostatni panel, w którym udział wzięli Edward Laufer, Marek Niechciał, Piotr Bujak, Jacek Furga, Iwona Załuska, Joanna Sebzda-Załuska oraz prof. Jacek Łaszek, pozwolił przyjrzeć się czynnikom, które kształtują ceny nieruchomości, oraz zastanowić się, jakie wyzwania dla deweloperów niosą one za sobą.

W trakcie paneli w salach Platinium oraz Speculo odbywały się równolegle debaty „Zdefiniuj sprzedaż”, „Zdefiniuj technologię”, „Zdefiniuj przestrzeń” i „Zdefiniuj wiedzę”, podczas których dyskutowano między innymi o tym, jak za kształtowanie tkanki miejskiej biorą odpowiedzialność rozmaite podmioty oraz jakie nowe wyzwania w kontekście przepisów prawa stoją przed deweloperami.

Uczestnikom wydarzenia umożliwiono również wzięcie udziału w części warsztatowej. Gościem głównym był Charles Montgomery. Organizatorem warsztatów był Otodom. Dyskusja była kolejną odsłoną projektu „Szczęśliwy Dom”.

– Zależało nam na tym, aby panel był otwartą dyskusją, podczas której wspólnie przybliżymy się do znalezienia przepisu na szczęśliwe osiedla: mieszkania, części wspólne, zagospodarowanie i otoczenie. Ciekawych pytań z sali nie brakowało, nie zawiódł oczywiście nasz gość. Mam nadzieję, że to spotkanie było więc choć drobnym kamyczkiem do budowania szczęśliwych osiedli – komentuje Jarosław Krawczyk, PR Lead Otodom.

Gospodarzem Dni Dewelopera 2021 był Oddział Wrocławski Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

 

 

Przeczytaj też:

Dni Dewelopera 2019 – miasto szczęśliwe, rynek pełen wyzwań

Mieszkania w Polsce. RAPORT 2021

Budownictwo mieszkaniowe 2021: po wiosennych rekordach jesienne uspokojenie

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.