Długowieczny asfalt na obwodnicy Skawiny

24.10.2014

Zakończono budowę odcinka obwodnicy Skawiny z zastosowaniem asfaltów nowej generacji ORBITON HiMA, tzw. asfaltów długowiecznych. Projekt zrealizowany został przez firmę Mota-Engil Central Europe S.A., a asfalty do budowy odcinka dostarczyła spółka ORLEN Asfalt.

Mota-Engil wbudowała ok. 1,6 tys. ton materiału z zastosowaniem asfaltu o wyjątkowych właściwościach, na długości ok. 2 km. Dzięki zastosowaniu specjalnego asfaltu zwanego potocznie „asfaltem długowiecznym”, odcinek będzie charakteryzował się niespotykaną dotąd odpornością na spękania nawierzchni, połączoną z wytrzymałością na koleinowanie.

Asfalty długowieczne ORBITON HiMA to nowy produkt, powstały w efekcie kilkuletnich prac badawczo-rozwojowych, do zastosowania na drogach obciążonych wyjątkowo ciężkim ruchem, cechujący się zdecydowanie dłuższym czasem eksploatacji niż inne asfalty. Nowy typ lepiszcza drogowego, który został wprowadzony przez ORLEN Asfalt w 2014 r., z pewnością jest właściwą odpowiedzią na coraz wyższe wymagania stawiane nawierzchniom przez inwestorów i użytkowników dróg. Dzięki stosowaniu asfaltów wysokomodyfikowanych będą mogły być spełnione wydłużone okresy gwarancyjne.

Zdaniem eksperta Mota-Engil, właściwe wykonanie podłoża oraz dolnych warstw konstrukcji nawierzchni, połączone z zastosowaniem asfaltów HiMA w warstwie ścieralnej przełoży się na wysoki komfort jazdy w dłuższym okresie czasu, a co za tym idzie dłuższym okresem użytkowania drogi bez konieczności remontów i napraw.

 

 

Innowacyjny odcinek powstał w ramach inwestycji „Budowa drogi klasy GP w Skawinie w km 0+ 998,98 do km 3 + 100,89, Odcinek II od km 0+998,98  do km 2 + 446,28 i Odcinek III od km 2 + 446,28 do km 3 + 100,89 – obwodnica Skawiny”.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.