Czym zaskoczy najnowsza wersja oprogramowania Allplan 2021?

07.09.2020

Premiera najnowszej wersji Allplan 2021 zbliża się wielkimi krokami. Twórcy programu przybliżają użytkownikom innowacyjne rozwiąznia.

 

Przez ostatnie lata uważnie wsłuchiwaliśmy się w sugestie naszych użytkowników. Na ich podstawie wprowadziliśmy w nowej odsłonie liczne udoskonalenia dotyczące zarówno funkcjonalności, jak i wydajności działania, których całkowity koszt przekroczył 1 000 000 euro!

Dzięki tym opiniom i niezbędnym środkom finansowym udało nam się radykalnie zoptymalizować czas potrzebny do wykonywania wielu typowych operacji projektowych z kilku minut do kilkunastu sekund. Przykładowo nasze analizy dowiodły, że czas wykonania skomplikowanego zbrojenia został skrócony aż 10-krotnie!

Pomimo, iż największy nacisk położyliśmy na udoskonalenie dotychczasowych funkcji, w Allplan 2021 pojawią się również innowacyjne narzędzia. Oprogramowanie będzie bowiem nastawione na szybką i sprawną pracę zarówno z dużymi, jak i mniejszymi modelami.
 

Cennym usprawnieniem będzie też współpraca i koordynacja działań w czasie rzeczywistym. Najnowsza wersja Allplan Bimplus pozwala łączyć modele w centralnej platformie i zarządzać projektem z każdego miejsca.
 

Wprowadziliśmy również możliwość szybkiego wykonania konwersji geometrycznego modelu budynku w model analityczny. I to wszystko w zaledwie kilku krokach dzięki Allplan Bimplus i SCIA AutoConverter Light.

 


 

Allplan 2021 to silny podmuch w skrzydła projektantów!

Oprogramowanie pozwala zaprojektować pełen cykl życia budynku, umożliwiając współpracę specjalistom z różnych branż inżynierii lądowej i architektury.

Usprawnienia wprowadzone w najnowszej wersji 2021 to zachęta dla tych, którzy wciąż zastanawiają się nad zakupem. Warto więc wyróżnić te najważniejsze uaktualnienia.
 

Funkcja: Podziel Pręty

 • rozcinanie prętów (z zakładem, „na styk” z przerwą),
 • szybkie wycinanie otworów w zbrojeniu również na podstawie konturu 2D,
 • działanie na rozkładach tworzonych funkcją kształt pręta,
 • możliwość scalania sąsiadujących rozkładów funkcją „połącz pręty”.

Funkcja: Siatka osi

 • możliwość pokazania siatki na dwóch kierunkach w rzucie poziomym,
 • edycja długości osi przy pomocy funkcji „Rozciągnij”,
 • możliwość rozbicia siatki osi do linii 2D.

 

Funkcja: Legendy zbrojenia – filtry

 • filtrowanie zawartości legendy:

           a) filtrowanie wg warstwy

           b) filtrowanie wg pliku rysunkowego

 • włączenie/wyłączenie automatycznej aktualizacji zawartości legendy (brak konieczności rozbicia)

 

Funkcja: Działania na atrybutach

 • rozbudowane opcje zarządzania atrybutami,
 • tworzenie własnych atrybutów na zasadzie wyrażeń matematycznych/logicznych, których składnikami są inne atrybuty.

 

Usprawniona funkcja: „Przesuń elementy powiązane”.

Tolerancja przy renumeracji prętów

 • pomoc przy kopiowaniu zbrojenia do podobnych elementach,
 • przesuwanie opisów i wyciągów bez „podwójnego przesunięcia”,
 • parametr tolerancji w wykrywaniu podobnych pozycji prętów.

 

Oprócz wymienionych funkcji wprowadziliśmy sporą dawkę usprawnień.

Warto więc zaznaczyć, że Allplan Bimplus wyposażony jest w możliwość zmiany nazwy zespołu. Cennym elementem jest również opcja przyciągania kursora do warstw wykończeniowych (wymiarowanie warstw) oraz funkcja wprowadzania ścian na obrysie prostokąta. Innym, ważnym dodatkiem jest możliwość pisania własnych skryptów w języku Python oraz rozwinięcie narzędzia Visualscripting do tworzenia obiektów parametrycznych.

 

Skorzystaj z nowych możliwości Allplan 2021

Wydajność oprogramowania nabiera z Allplanem nowego znaczenia. Jest bowiem synonimem czegoś znacznie większego niż tylko szybsze przetwarzanie. Oznacza więcej radości z wykonywanej pracy, możliwość realizacji znacznie bardziej złożonych projektów z wyższym poziomem szczegółowości, zapewnienie spójności danych, łatwiejszą współpracę i przepływ informacji z partnerami projektu. To kompleksowe podejście otworzy szerszą perspektywę dla sukcesów Twojej firmy!

 

 

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in