ClimaGuard Premium2 T – nowoczesne szkło termoizolacyjne w wersji do hartowania

23.06.2015

Szkło ClimaGuard Premium2, łączące bardzo dobre zarządzanie transmisją energii cieplnej z wysoką przepuszczalnością naturalnego światła, to jeden ze sztandarowych produktów firmy Guardian. W częstochowskie hucie ruszyła produkcja jego hartowalnej wersji T.

Szkło ClimaGuard Premium2 T nie tylko spełnia wymagania stawiane przez branżę budowlaną, ale także wyznacza nowe standardy w tej dziedzinie. Produkt ten można hartować, zwiększając jego wytrzymałość na uderzenia, odporność na czynniki mechaniczne oraz naprężenia związane ze zmianami temperatury na powierzchni szkła. Co więcej, jeżeli już dojdzie do uszkodzenia, szkło hartowane rozbija się na drobne, nieostre kawałki, co eliminuje ryzyko zranienia się.

 

 

Wersja produktu do hartowania ma oznaczenie T. Można go stosować w podwójnych i potrójnych szybach zespolonych, dzięki czemu możliwe jest zapewnienie budynkom jeszcze większego komfortu termicznego oraz dostępu do światła. W przypadku szyb zespolonych potrójnych poziom przepuszczalności światła słonecznego wynosi 74%, co pozwala na utrzymanie w pomieszczeniach odpowiedniej jasności i rzadsze korzystanie w ciągu dnia ze sztucznego oświetlenia. Jeżeli chodzi o współczynniki przepuszczalności energii słonecznej to w ClimaGuard Premium2 T jest on na tyle optymalny, aby pozwolić na stosowanie tego szkła w budynkach pasywnych. W potrójnych szkleniach 4|-18a-4-18a-|4 [wg normy PN-EN 673] wartość współczynnika g (Solar Factor) wynosi 53%, natomiast Ug = 0,5 W/(m2K). Szkło ma certyfikat przyznany przez Passive House Insitute z Darmstadt w Niemczech, który uznaje ClimaGuard Premium2 jako komponent domów pasywnych.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.