Ceramiczna awangarda – Turmalin

19.09.2011

Prosty profil oraz niezwykle gładka powierzchnia – to najważniejsze atuty ekskluzywnej dachówki Turmalin, którą stworzono z myślą o wykorzystaniu w nowoczesnej i niekonwencjonalnej architekturze.

Turmalin to ekskluzywna dachówka, którą, ze względu na proste kontury, docenią miłośnicy nowoczesnej architektury. Jego kształt oraz gładkość zapewniają elegancki wygląd wykonanego z jego użyciem pokrycia dachowego. Zmienny odstęp łat sprawia natomiast, że dachówka ta jest bardziej wydajna i tym samym nadaje się do nowoczesnego budownictwa lub do obiektów poddanych renowacji.

Dachówka dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej: antracyt, kasztan, miedź i szary oraz z dużym wyborem dachówek kształtowych i akcesoriów dachowych. Dodatkowo od marca br. Turmalin dostępny jest także w odcieniu jasnoszarym oraz błyszczącej czerni. Barwy te doskonale nadają się do projektów podkreślających prestiżowy charakter budowli oraz awangardowej architektury, z myślą o których tworzono tę dachówkę.

 

 

DANE TECHNICZNE:

Wymiary

280 x 475 mm

Długości krycia (łatowanie)

355-380 mm

Zapotrzebowanie na 1m²

Ok. 11,1-11,8 szt.

Waga jednej sztuki

ok. 4,4 kg

Najmniejsze zalecane pochylenie połaci dachu

30°

 

 

Fot. RuppCeramika

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.