Centrum NCŁ z pozwoleniem na budowę

19.03.2018

Pasaże dla pieszych z kafejkami i restauracjami, hotel, biura oraz mieszkania – tak będzie wyglądać pierwszy etap zabudowy części Nowego Centrum Łodzi.

Inwestycja położona będzie pomiędzy nowo powstałym dworcem Łódź Fabryczna a Centrum Nauki i Techniki EC1. Deweloper projektu – firma Ghelamco Poland – ma już prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego etapu.

Ghelamco zdecydowało się zrealizować inwestycję w trzech etapach. W pierwszym powstanie kwartał miasta składający się z hotelu, biur, mieszkań oraz lokali usługowych. Na budowę części hotelowej i biurowej Ghelamco ma już prawomocne pozwolenie na budowę. Docelowo w ramach pierwszego etapu powstaną trzy budynki. Najbliżej dworca znajdzie się hotel, a od strony EC1 przewidziano zabudowę mieszkaniową. Pomiędzy nimi powstanie budynek biurowy. W parterach przewidziano zaś część usługowo-gastronomiczną. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na 3 lub 4 kwartał 2018 r. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia PIG Architekci.

 

 

Hotel pomieści 166 pokoi, budynek biurowy będzie liczył 18 tys. m². Apartamentowiec pomieści zaś ok. 70 mieszkań. Wysokość zabudowy, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania, sięgnie 7 pięter.

Co ważne, pomiędzy budynkami powstaną starannie urządzone piesze pasaże. Wzdłuż nich znajdą się liczne lokale: kafejki, winiarnie, restauracje. Dzięki temu centrum NCŁ będzie ogólnodostępne i przyjazne pieszym. Zamknięte dla ruchu samochodowego uliczki z lokalami usługowymi będą powstawać także w kolejnych etapach inwestycji.

Pod całością znajdzie się parking, który będzie połączony z podziemną drogą położoną między inwestycją Ghelamco a EC1. Obecnie miasto Łódź przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na jej budowę.

 

 

Nowe Centrum Łodzi

Nowe Centrum Łodzi to jedno z największych urbanistycznych wyzwań w historii miasta i jeden z kluczowych elementów rewitalizacji śródmieścia. Pomysł na realizację projektu pojawił się w 2006 r., a już latem 2007 r. łódzcy radni jednogłośnie przegłosowali program budowy NCŁ. Na ponad 100 ha powstaną biurowce, restauracje, obiekty kulturalne i rozrywkowe. Nowe Centrum Łodzi ma być reprezentacyjną częścią miasta, miejscem bezpiecznym, przyjaznym dla mieszkańców i turystów, z ograniczonym ruchem samochodów, o wysokiej estetyce i jakości architektury.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.