Centrum kompetencji systemów podłogowych i hydroizolacyjnych BASF w Europie

03.02.2015

Nowe europejskie centrum kompetencji firmy BASF dla systemów podłogowych i hydroizolacyjnych w Oldenburgu (Niemcy) jest w pełni funkcjonalne od stycznia tego roku.

Produkcja wyrobów z serii Masters Builders Solutions została przeniesiona z Schaffhausen (Szwajcaria). Przeniesienie to było kluczowym etapem dalszego rozwoju działalności, zapoczątkowanego sprzedażą przedsiębiorstwa CONICA Sports Surfaces oraz zakładu w Schaffhausen w Szwajcarii w lipcu 2013 r.

Działy produkcji, zarządzania zamówieniami klientów, sprzedaży, marketingu, zarządzania produktem oraz badań i rozwoju znajdują się obecnie w Oldenburgu, który okazał się być dobrym wyborem ze względu na swoje położenie w UE, znakomitą infrastrukturę oraz kompetencje pracowników.

 

 

Przeniesienie urządzeń produkcyjnych z Schaffhausen do Oldenburga odbyło się w dwóch etapach w celu zminimalizowania negatywnego wpływu na procesy produkcyjne. Firma BASF zainwestowała w zakłady, zaplecze logistyczne, urządzenia produkcyjne oraz badania i rozwój. Wdrożenie piast barwiących (maszyn do barwienia systemów podłogowych) w Europie zwiększa elastyczność produkcji, zapewnia sprawność dostaw do klienta i znacząco poprawia profesjonalną obsługę. Na miejscu stworzono w pełni wyposażone centrum szkoleniowe Master Builders Solutions.

Eksperci Master Builders Solutions z firmy BASF stale pracują nad rozwojem nowych produktów i doskonaleniem obecnych. W tym roku, na przykład, planuje się wprowadzenie produktu MasterTop 1327 o ulepszonych właściwościach dźwiękochłonnych.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.