Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina otwarte

19.08.2011

18 sierpnia otwarta została Hala Kijowska, pierwszy z trzech budynków Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina. To największy tego typu projekt przy wschodniej granicy Unii Europejskiej.

Na terenie inwestycji położonej w strefie ruchu bezwizowego, w odległości 2 km od granicy z Ukrainą, na klientów czeka ponad 70 sklepów.

W Hali Kijowskiej, na powierzchni 22 tys. mkw., znajduje się ponad 70 sklepów, a także lokali usługowych oraz gastronomicznych.

W przestronnym kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 000 mkw. powstaną trzy hale, Kijowska, Lwowska i Doniecka, z parkingiem na ponad 2200 miejsc dla samochodów osobowych, ciężarowych i autokarów.

 

 

Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina powstaje w strefie ruchu bezwizowego: zaledwie 2 km od największego przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej – przy najdłuższej trasie transeuropejskiej E40, głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Europę Zachodnią z Ukrainą. W bezpośredniej strefie zasięgu centrum mieszka ponad dwa miliony ukraińskich i polskich klientów – łącznie z mieszkańcami oddalonego o 80 kilometrów 800-tysięcznego Lwowa. Mają oni zapewniony komfortowy dojazd do Korczowej Doliny dzięki jej korzystnemu położeniu przy węźle komunikacyjnym „Korczowa”, budowanej autostradzie A4 oraz dogodnemu układowi bezpośrednich szlaków przejazdowych.

Inwestorem projektu jest spółka Korczowa Dolina, której głównym udziałowcem jest Waimea Holdings Limited. Zarządcą obiektu została firma Waimea Property Management z Warszawy. Za proces komercjalizacji odpowiada spółka Brabant przy współpracy z firmą Doradztwo Inwestycyjne Sławomir Godyń oraz firmą SOFIS Real Estate. Projekt architektoniczny opracowała pracownia Kaniewski i Łuszczyński Architekci, a generalnym wykonawcą jest Rex-Bud Sp. z o.o.

 

Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina w liczbach

 

Powierzchnia całkowita

70 000 mkw.

Powierzchnia użytkowa / GBA

65 000 mkw.

Powierzchnia najmu / GLA

45 000 mkw.

Powierzchnia jednej hali

22 000 mkw.

Liczba miejsc parkingowych

2226

Rozpoczęcie budowy

jesień 2010 r.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.