Budowa centrum badawczego leków w Krakowie

21.08.2018

Mota-Engil Central Europe przejęła plac budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Leków.

Nowoczesny obiekt badawczy stanie przy ul. Podole w Krakowie-Ruczaju, w sąsiedztwie siedziby inwestora, firmy Selvita S.A. To polska firma biotechnologiczna zajmująca się badaniami nad nowymi lekami onkologicznymi. Mota-Engil Central Europe na realizację inwestycji ma 15 miesięcy.

Zadanie postawione przed generalnym wykonawcą polega na budowie nowoczesnego, 6-kondygnacyjnego budynku laboratoryjno-biurowego o powierzchni całkowitej ok. 10 000 m², z garażem podziemnym, zagospodarowaniem terenu oraz magazynami zewnętrznymi. Główny budynek zaprojektowano w formie prostopadłościennej bryły z płaskim dachem oraz nowocześnie zaprojektowaną elewacją, w całości wykonaną w systemie fasadowym. Budynek, co jest typowe dla nowoczesnych obiektów badawczych, będzie miał instalacje spełniające wysokie rygory bezpieczeństwa (instalacje gazów technicznych, automatyki, BMS w elektryce). Ponadto pomieszczenia laboratoryjne, poprzez zastosowanie materiałów o odpowiednich parametrach, będą spełniały najwyższe wymagania higieniczno-sanitarne.

Docelowo na terenie nieruchomości powstać ma kompleks laboratoryjno-biurowy składający się z trzech budynków, które umożliwią zatrudnienie ok. tysiąca osób. Inwestycja zostanie podzielona na trzy etapy. Budowa realizowana przez Mota-Engil Central Europe jest pierwszym z nich.

Na realizację własnego obiektu laboratoryjno-biurowego Selvita S.A. pozyskała dotację w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014–2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

 

 

Projekt w liczbach:

– powierzchni całkowita: 10 015 m²

– powierzchni użytkowa: 8270 m²

– liczba kondygnacji: 6, w tym nadziemne: 5, podziemne: 1

– wysokość budynku: 24,52 m

– długość budynku: 46,5 m

– szerokość budynku: 36,55 m

– powierzchni zabudowy: 1699 m²

– kubatura brutto: 47 350 m³

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.