B&B Hotel Wrocław Centrum już otwarty

08.01.2014

Hotel B&B Wrocław Centrum usytuowany jest przy ul. Piotra Skargi, w bliskim sąsiedztwie rynku. Obiekt został wzniesiony pomiędzy dwoma zabytkowymi kamienicami. Wyzwanie wkomponowania nowoczesnego projektu w sąsiadujące z nim kamienice powierzono firmie RD bud.

Prace budowlane generalny wykonawca realizował pod klucz, tj. począwszy od robót ziemnych, poprzez wykonanie głównej konstrukcji budynku, a skończywszy na robotach wykończeniowych obejmujących wnętrze budynku, jak i budowę podziemnego parkingu oraz dróg dojazdowych. Ściany nośne hotelu wykonano jako monolityczne. Poszczególne etapy ich budowy, tzn. zbrojenie, szalowanie i betonowanie odbywało się na budowie, natomiast ściany zewnętrzne przygotowano z elementów prefabrykowanych keramzytobetonowych oraz z systemowych prefabrykowanych ścian zespolonych, które składały się z dwóch płyt żelbetowych.

 

 

Ze względu na duże prawdopodobieństwo znalezienia niewybuchów czy pocisków sporym wyzwaniem były roboty ziemne. Jak się potem okazało natrafiliśmy na około 80 sztuk niewypałów, które z pomocą saperów zostały bezpiecznie wywiezione z terenu budowy. Kolejnym trudnym elementem było wykonywanie płyty fundamentowej oraz ścian poziomu -1 bezpośrednio przy budynkach sąsiednich. Przed przystąpieniem do tych prac musieliśmy bowiem właściwie zabezpieczyć i wzmocnić fundamenty tych obiektów. Dużym utrudnieniem była dla nas również niesprzyjająca pogoda. Panujące w okresie zimowym bardzo niskie temperatury, dochodzące do -25oC, często spowalniały wykonywanie prac. Na szczęście mamy doświadczenie, wiedzę i odpowiednie narzędzia, by również w niesprzyjających warunkach realizować takie projekty. – dodaje Łukasz Zagził, kierownik budowy z firmy RD bud.

Elewacja frontowej ściany obiektu wykonana jest z kamienia, a całość budynku wykończona jest tynkiem cienkowarstwowym. Efektownym urozmaiceniem projektu jest z pewnością przeszklone atrium. Na pięciu kondygnacjach hotelu znajduje się 140 komfortowych pokoi. Do dyspozycji klientów pozostaje również 40 miejsc parkingowych w podziemnym garażu.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.