AquaFun w Legnicy gotowy

06.07.2021

Kompleks basenowy AquaFun w Legnicy został oddany do użytkowania po gruntownej modernizacji.

 

AquaFun

 

Oddano do użytku zmodernizowany kompleks basenowy AquaFun w Legnicy przy ulicy Stromej. W kompleksie znajdują się brodzik dla dzieci, basen pływacki, wodny plac zabaw dla najmłodszych dzieci, a także rwąca rzeka. Na stalowej konstrukcji zamontowano ślizgi trzech zjeżdżalni o łącznej długości około 130 m. Woda w każdej z niecek basenowych będzie mieć temperaturę od 26 do 29 stopni. Oprócz tego gruntownemu remontowi poddano budynki szatni oraz obiekty socjalne i gospodarcze. Władze miasta ze swej strony zadbały o to, aby w pobliżu kompleksu znajdowało się 470 miejsc parkingowych.

 

AquaFun

 

W AquaFun szczególnie zadbano o bezpieczeństwo dzieci. W obiekcie zastosowano najnowsze rozwiązania funkcjonalne i materiałowe, dokładnie na wzór innych podobnych realizacji firmy, jak np. w warszawskim Powsinie. W wodnym placu zabaw dla dzieci wykorzystano specjalną antypoślizgową nawierzchnię EPDM. Z kolei brodzik jest bardzo subtelnie wyprofilowany. Jego głębokość rozpoczyna się od zera i dochodzi do kilkudziesięciu centymetrów, aby każdy rodzic znalazł taki punkt, w którym dziecko będzie całkowicie bezpieczne.

 

AquaFun

 

Inwestorem obiektu jest legnicka spółka miejska Strefa Aktywności Gospodarczej. Generalnym wykonawcą była firma Moris Polska z Warszawy. Kontrakt zaś realizowany był w formule „projektuj i buduj”. Budowa trwała 18 miesięcy i kosztowała ok. 21 mln zł.

 

Czytaj także:

Basen w Powsinie otwarty

Modernizacja basenów pod kątem lepszej jakości wody basenowej

Hotel Baltic Wave z panoramicznym basenem

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.