ALUSYSTEM ASP 80 FIRE+ – najnowocześniejszy system przeciwpożarowy

16.01.2018

Uw od 0,7 W/(m2*K) oraz Ud od 0,9 W/(m2*K) w p.poż. już możliwe!

 

Firma ALUSYSTEM z Chrzanowa wdrożyła do sprzedaży nowatorski system do produkcji drzwi i okien przeciwpożarowych pod nazwą ASP 80 FIRE+. Jest to pierwszy i zarazem jedyny system spełniający bieżące, rygorystyczne wymagania termiczne z wystarczającym zapasem, aby spełniać zmiany wymagań normy, które nastąpią w 2019 i 2021 r. System ASP 80 FIRE+ przeznaczony jest do konstruowania przegród przeciwpożarowych o odporności ogniowej EI30 oraz EI60 dla zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Wypełnienia w komorach profili stanowią wkłady z wełny mineralnej, które zabezpieczają konstrukcję przed skutkami działania wysokiej temperatury i ognia podczas pożaru. Nowoczesne rozwiązania pozwalają zamontować szkło ogniochronne nawet z zespoleniem dwukomorowym, co dodatkowo wpływa na osiągnięcie tak niskiego współczynnika przenikania ciepła całej konstrukcji. Dodatkową zaletą zastosowania wkładów z wełny jest znaczne obniżenie ciężaru wyrobu w porównaniu z dotychczasowymi systemami ognioodpornymi. Ułatwia to produkcję i montaż konstrukcji, zwiększa jej żywotność, jak również pozwala na powiększenie gabarytów.

 

Duże znaczenie miały badania, które wskazały kierunek rozwoju nowych, pasywnych systemów przeciwpożarowych ALUSYSTEM. Zastosowanie tych rozwiązań do produkcji witryn, drzwi przeciwpożarowych i/lub dymoszczelnych oraz ewakuacyjnych zostało potwierdzone badaniami w Instytucie Techniki Budowalnej. Produkty systemu ASP 80 FIRE+ zostały dopuszczone do obrotu wg najnowszych norm PN-EN 14351-1+A2:2016 i PN-EN 16034:2014-11. Innowacyjność rozwiązań ALUSYSTEM została doceniona poprzez nominację firmy do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP.

 

 

Alu System Plus

ul. Leśna 2d, 32-500 Chrzanów
tel. (+48) 32 625 71 38
faks. (+48) 32 625 74 88

www.alusystem.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.