ALSTAL buduje dla Kolei Wielkopolskich

17.01.2020

ALSTAL Grupa Budowlana podpisała wartą 60 mln złotych umowę na budowę zaplecza technicznego obsługi pojazdów szynowych oraz hali postojowej wraz z infrastrukturą. Obiekty powstaną przy ulicy Leśnej w Wągrowcu.

Umowa pomiędzy ALSTAL Grupą Budowlaną a Kolejami Wielkopolskimi sp. z o.o. zakłada realizację dwóch zadań. Pierwsze z nich, dotyczy wykonania robót budowlanych zaplecza technicznego do obsługi pojazdów szynowych. Będzie to głównie budowa dwóch w pełni wyposażonych hal. Hala główna o powierzchni zabudowy równej 2 783,00 m2 będzie miejscem przeznaczonym do przeglądów, napraw, mycia zewnętrznego oraz sprzątania wnętrz pojazdów.

W hali postojowej o powierzchni zabudowy 1 971,61 m2 odstawiane będą pojazdy w czasie oczekiwania rozkładowego pomiędzy kursami. W obiekcie znajdą się 4 tory i dwa dwuczłonowe spalinowe zespoły trakcyjne o długości do 45 m.

Na terenie inwestycji powstanie także stacja paliw z dwoma dystrybutorami do tankowania pojazdów szynowych oraz inne elementy zagospodarowania terenu (wiata śmietnikowa, stacja transformatorowa, taca szczelna do tankowania zbiorników paliwa oraz pełna infrastruktura kolejowa). Projekt zakłada również budowę pomieszczeń socjalnych dla pracowników, strefy wypoczynku i noclegu oraz sali szkoleniowej na 50 osób.

Zobacz też: Kryterium liczby torów w klasyfikacji przejazdów

Drugie z zadań zawartych w umowie zostanie zrealizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, a następnie budowy rozjazdów i torów dojazdowych do zaplecza technicznego wraz z przebudową przejazdu kolejowego.


 

Budowa nowoczesnego zaplecza technicznego dla Kolei Wielkopolskich w Wągrowcu ma potrwać dwa lata. Koszt tej inwestycji to ok. 60 mln. złotych.

To nie jedyna inwestycja w Wielkopolsce realizowana przez ALSTAL Grupę Budowlaną. W listopadzie 2019 roku firma podpisała umowę na budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile. Wartość tej inwestycji to około 70 mln zł.

Polecamy: Nasypy kolejowe – odkształcenia i modernizacja

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.