Akumulatorowy skaner DWD181ZJ Makita – wysoka dokładność wykrywania

Artykuł sponsorowany

24.02.2021

 

Przed przystąpieniem do prac, gdy potrzebne są nowe otwory w ścianie, musimy sprawdzić czy nie ma w nich przewodu elektrycznego, instalacji grzewczej lub ważnych elementów metalowych. Wystarczy wtedy sięgnąć po nowoczesny detektor/skaner aby uniknąć uszkodzeń i przykrych niespodzianek. Urządzenie o takim właśnie przeznaczeniu, czyli akumulatorowy skaner do ścian DWD181ZJ, wprowadziła do swojej oferty Makita – japoński producent elektronarzędzi dla profesjonalistów.

 

Makita

 

Za pomocą detektora DWD181ZJ Makita możemy wykrywać w betonie obiekty takie jak metal, przewody elektryczne, rury z tworzywa sztucznego i wiele innych. Mamy możliwość wykrycia trzech obiektów jednocześnie na podzielonym ekranie. DWD181ZJ posiada możliwość dostosowania trybu wykrywania w zależności od materiału powierzchni ściany. Do wyboru jest tryb suchego betonu i tryb mokrego betonu – do wykrywania zbrojenia lub rur z tworzywa sztucznego; tryb podziału do wykrywania drewnianej lub stalowej ramy za drewnem lub płytką g-k oraz tryb widoku radaru do wykrywania obiektów złożonych, takich jak pręty zbrojeniowe, ubytki w betonowym bloku lub ścianie z cegły.

 

Makita

 

Skaner posiada wysoką dokładność wykrywania np. pręt zbrojeniowy o średnicy 10 mm lub większej w suchym betonie, na głębokości 180 mm. Rura z tworzywa w betonie: 100 mm, obiekty za płytami OSB lub płytami g-k: 80 mm. Dokładność wykrywania położenia środka obiektu to ±5 mm, głębokości obiektu ±5 mm, a minimalna odległość wykrywania pomiędzy 2 sąsiadującymi obiektami wynosi 40 mm.

 

 

DWD181ZJ ma kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4,1″ oraz  wygodny w obsłudze panel kontrolny. Wbudowane diody LED oświetlają obszar roboczy, a znacznik laserowy ułatwia skanowanie w osi poziomej. Skaner posiada również rolki do przesuwania go po ścianie oraz sygnalizator dźwiękowy. Urządzenie daje nam możliwość ustawienia czasu uśpienia (10 – 240 s) i czasu automatycznego wyłączenia (1 – 10 min). DWD181ZJ zasilany jest akumulatorom Li-Ion 14,4 V lub 18V, wyposażonym we wskaźnik naładowania. Dostępne pojemności akumulatora 14,4 V: 1,5 / 3,0 / 4,0 Ah, zaś 18 V: 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah. Tak szeroki zakres pojemności i wysoka gęstość zmagazynowanej energii pozwala fachowcom stawiać zarówno na maksymalnie obniżoną wagę (2.0 Ah) jak i na maksymalny czas pracy (np. 6.0Ah). Dodatkowo system 18V LXT zastosowany w skanerze, zapewnia konsumentom nie tylko największą kompatybilność akumulatorów, ale także niezawodne i wydajne narzędzia spośród wszystkich dostępnych na rynku. Obecnie bowiem jeden akumulator 18V jest kompatybilny z ponad 320+ maszynami firmy Makita! Warto też dodać, że DWD181 produkowany jest w systemie podwyższonej odporności na pył i wilgoć XPT i zarazem został objęty 3-letnią gwarancją producenta. Akumulatory objęte są 2-letnią gwarancją.

Akumulatorowy skaner do ścian DWD181ZJ można nabyć w wersji podstawowej w walizce systemowej MAKPAC bez akumulatorów i ładowarki.

 

Makita

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą na www.makita.pl oraz do kontaktu z naszymi dealerami. Zapraszamy również na social media firmy:

FB: https://www.facebook.com/makitapolska

IG: https://www.instagram.com/makita_polska/?hl=pl

 

logo MAKITA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in