Akademia Eksperta Budownictwa 2021/#AEB2021

18.10.2021

27–28 września 2021 r. odbyło się szkolenie „Jak zrealizować projekt BIM wg zasad ISO 19650?” To ostatnie spotkanie w ramach cyklu Akademia Eksperta Budownictwa organizowanej przez Instytut PWN.

 

Akademia Eksperta Budownictwa

Fot. © jjfarq – stock.adobe.com

 

Akademia Eksperta Budownictwa to najnowszy projekt szkoleniowy Instytutu PWN skierowany do specjalistów z branży budowlanej, chcących podnosić swoje kwalifikacje.

Akademia Eksperta Budownictwa obejmowała dwie ścieżki: BIM oraz geotechniczną. Każda z nich składała się z kilku specjalistycznych szkoleń i darmowych webinarów, które kompleksowo przedstawiły aktualne zagadnienia związane z geotechniką i BIM. Spotkania odbywały się w formule online oraz stacjonarnej. Prelegentami byli jedni z najlepszych ekspertów z branży, zapewniając wysoki poziom merytoryczny oraz praktyczne podejście do omawianych tematów. Podczas tegorocznej edycji #AEB przeprowadzono osiem szkoleń i webinarów tematycznych. W szkoleniach uczestniczyły 434 osoby.

Ścieżkę geotechniczną zakończono trzema szkoleniami, które poprowadził dr hab. inż. Tomasz Godlewski, prof. ITB.
Omówione zostały:

  • Europejskie standardy i aspekty prawne badań terenowych

Uczestnicy dowiedzieli się, jak przeprowadzać badania podłoża zgodnie z Eurokodem 7 i przepisami krajowymi, a także jaką metodę badań podłoża przyjąć w zależności od kategorii geotechnicznej i oczekiwanych parametrów geotechnicznych oraz jak poprawnie interpretować wyniki badań.

  • Zastosowanie sondowań w identyfikacji parametrów podłoża

Uczestnicy poznali przykłady zastosowań wybranych metod sondowań: statycznych (CPTU, DMT), dynamicznych (DP) i obrotowych (FVT). Dowiedzieli się, jak interpretować wyniki z wykorzystaniem wypracowanych „kluczy interpretacyjnych” w oparciu o doświadczenia lokalne.

  • Praktyczne wykorzystanie metod polowych w projektowaniu geotechnicznym

Podczas ostatniego szkolenia przedstawiono metody oznaczania sztywności podłoża w oparciu o zaawansowane metody polowe z wykorzystaniem technik sejsmicznych oraz możliwości wykorzystania wyników z metod polowych w analizach numerycznych stosowanych w projektowaniu geotechnicznym.

Ścieżkę BIM zakończyły dwa szkolenia, które poprowadzili: Anna Anger, Bartosz Zamara, Paweł Łaguna, Jacek Magiera, Dariusz Kasznia, Maciej Kindler.
Na szkoleniach BIM eksperci omówili zalety implementacji technologii BIM w kontekście procesu inwestycyjnego – jak BIM wspiera nowoczesne, zwinne zarządzanie projektami. Przedstawili także uregulowania zawarte w normach ISO, sposoby budowania zarządzanego procesu informacyjnego BIM po obu stronach interfejsu inwestor–wykonawca oraz narzędzia i metody skutecznego współdziałania przy realizacji tego procesu.

 

 

Przeczytaj też:

GeoBIM, czyli geotechnika w BIM

Rodzaje i systematyka kolizji budowlanych dla potrzeb uzasadnienia metodologii BIM

Osuwiska – zagrożenie dla budowli hydrotechnicznych

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.