50. inauguracja roku akademickiego w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku

06.10.2016

50. uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się 3 października.
 

Podsumowania minionego roku akademickiego w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku dokonał gospodarz uroczystości – prorektor PW ds. Filii prof. Janusz Zieliński. W swoim wystąpieniu podkreślił, że w minionym roku filia prowadziła aktywną działalność w zakresie promocji nauki, modernizowała infrastrukturę dydaktyczną i naukową, kierunki kształcenia prowadzone w filii znalazły się w krajowej czołówce Rankingu „Perspektywy”, przywrócono studia magisterskie na kierunku Ekonomia i dla absolwentów inżynierii środowiska na specjalności instalacje budowlane oraz utworzono Laboratorium Badawcze Innowacyjnych Technologii i Materiałów dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Mazowsza, którego proces dalszej przebudowy i modernizacji jest kontynuowany.

 


W trakcie uroczystości pracownikom i studentom uczelni wręczone zostały wyróżnienia i nagrody. Prezydent Miasta Płocka i prezesi płockich firm wyróżnili 23 absolwentów – autorów prac dyplomowych i ich promotorów. Dwunastu studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku za najlepsze wyniki w nauce (z najwyższą średnia ponad 4,6) otrzymało z rąk prorektora prof. Janusza Zielińskiego listy gratulacyjne.
Podsumowanie działalności naukowej, dydaktycznej, studenckiej z okresu półwiecza uczelni w wykładzie inauguracyjnym „50 lat Politechniki Warszawskiej w Płocku” wygłosiła dr hab. inż. Renata Walczak – profesor Politechniki Warszawskiej, Dyrektor Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych.
Patronat Honorowy nad obchodami 50-lecia działalności Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku objęli:
– Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dr Jarosław Gowin,
– JM Rektor PW – prof. Jan Szmidt,
– JE Biskup Płocki – Piotr Libera,
– Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik,
– Prezydent Miasta Płocka – Andrzej Nowakowski,
– Prezes Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. – Wojciech Jasiński.

 


 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.