12. Dni Oszczędzania Energii

02.01.2019

Rosnąca świadomość ekologiczna i ochrona zdrowia, zmieniające się wymagania prawne w zakresie izolacyjności termicznej, akustycznej oraz przeciwpożarowej powodują, że konieczna staje się kompleksowa termomodernizacja lub rewitalizacja szczególnie budynków będących pod ochroną konserwatorską.

Zachęciło to organizatorów konferencji do tematu „Głęboka termomodernizacja – wybrane zagadnienia z zakresu energochłonności, akustyki, konstrukcji i wymagań przeciwpożarowych”.

12. Dni Oszczędzania Energii odbyły się 14-15 listopada 2018 r. we Wrocławiu. Organizatorami byli: Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, pod patronatem Izby Inżynierów Budownictwa oraz Izby Architektów. Konferencja zgromadziła łącznie ponad 500 osób. Swoje wyroby oraz rozwiązania prezentowało 20 firm. Podczas dwóch dni wygłoszono ponad 30 wykładów poświęconych minimalizacji skutków smogu przez termomodernizację budynków z wykorzystaniem OZE.

 

 

Za szczególnie interesujące uznano wystąpienia poświęcone: nowoczesnym materiałom i metodom izolacji termicznej dachów, wymaganiom stawianym projektowaniu i wykonywaniu termoizolacji od wewnątrz oraz stosowaniu tynków ciepłochronnych od wewnątrz i na zewnątrz. W zakresie stolarki budowlanej zaprezentowano wyniki konkursu TOPTEN Okna 2017.

Następna konferencja odbędzie się w listopadzie 2020 r.

Więcej informacji na www.cieplej.pl.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in