Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Realizacja elektrowni wodnej w Austrii

10.04.2017

Grupa budowlana Metrostav za pośrednictwem spółki zależnej BeMo Tunnelling prowadzi prace przy realizacji nowoczesnej elektrowni wodnej w Austrii, niedaleko miejscowości Reid – przy granicy ze Szwajcarią.

Obiekt, którego jednym z najważniejszych elementów jest długi na ponad 23 km tunel, ma docelowo produkować rocznie 400 GWh. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 56,4 mln euro, a wartość prac wykonanych przez BeMo Tunnelling przy ostatnim, trzecim etapie projektu to blisko 14,7 mln euro.

 

 

Elektrownia wodna GKI to innowacyjny projekt energetyczny. Turbiny produkujące elektryczność powstaną nie na samej rzece Inn, lecz u wylotu ponad 23-kilometrowego tunelu prowadzącego od ujęcia wody w górnym biegu rzeki do znajdującej się niżej instalacji energetycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu napędzająca turbiny woda będzie mięć dużą prędkość, zwiększając tym samym wydajność produkcji energii. Ten sposób realizacji nie zakłóci naturalnego biegu rzeki oraz nie obniży walorów alpejskiego ekosystemu. Prace wykonywane przez spółkę zależną Metrostav obejmują wydrążenie ostatnich 300 m tunelu, a także wybudowanie głównego budynku elektrowni. Obiekt będzie znajdował się prawie w całości pod ziemią, co zminimalizuje jego wpływ na alpejski krajobraz.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube