Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowy zakład KRAUSE

12.12.2017

Ruszyła produkcja w nowej fabryce firmy KRAUSE w Polsce. Wytwarzany jest w niej sprzęt do pracy na wysokości.

Inwestycja, której całkowity koszt szacowany jest na 30 mln zł, podwaja obecną powierzchnię produkcyjną świdnickiego zakładu, która do tej pory wynosiła 10 tys. m².

Zgodnie z zapowiedzią prezesa zarządu niemieckiej spółki Guentera Krause z kwietnia ubiegłego roku, inwestycja w nową fabrykę w Polsce stała się faktem. Rozbudowa świdnickiego zakładu jest kontynuacją decyzji o zlokalizowaniu w naszym kraju pierwszej hali produkcyjnej, która z powodzeniem działa od 2008 r.

– Stawiamy na nowoczesne technologie produkcji, które w dużej mierze opierać się będą na w pełni zautomatyzowanych liniach oraz zrobotyzowanych stanowiskach pracy. Zwiększamy asortyment wytwarzanych wyrobów, rozwijając tym samym nowe kompetencje nie tylko w Polsce, ale i w ramach całej grupy KRAUSE – wyjaśnia Tomasz Kotowski, dyrektor generalny KRAUSE Sp. z o.o.

Docelowa ilość miejsc pracy w nowej hali ma wynosić ok. 100.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+