Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Modernizacja dróg w Bieszczadach

30.03.2018

28 marca wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak podpisał kolejną umowę o dofinansowanie projektu realizowanego w ramach programu Polska–Białoruś–Ukraina.

– Rozpoczęliśmy podpisywanie umów dla projektów poprawiających dostępność pogranicza Polski, Białorusi i Ukrainy. W ramach programu zwracamy szczególną uwagę na rozwój dróg lokalnych o strategicznym znaczeniu dla obszarów przygranicznych. Przedsięwzięcie, którego beneficjentami są Powiat Bieszczadzki oraz Rejon Turczański z Ukrainy, jest doskonałym przykładem realizacji tych założeń. Dzięki niemu regiony przygraniczne zyskają ułatwiony dostęp do przejścia Krościenko-Smolnica – powiedział wiceminister Hamryszczak.

Projekt „Partnerstwo transgraniczne szansą rozwoju regionu” poprawi dostępność tych terenów, a tym samym podniesie inwestycyjną i turystyczną atrakcyjność Bieszczadów. Po stronie polskiej zostaną przebudowane odcinki dróg powiatowych o łącznej długości 15,5 km. Po stronie ukraińskiej powstaną studia wykonalności niezbędne do wybudowania dróg o długości ponad 130 km, jak również projekty trzech tras turystycznych. Ponadto partnerzy opracują wspólną strategię, która przyczyni się do rozwoju turystyki i gospodarki w regionie.

Wartość dofinansowania wynosi 1,45 mln euro.

 

Fot. dzidek/Wikipedia

 

Projekt wpisuje się w Program dla Bieszczad, którego założenia przedstawiono 17 lutego br. podczas konferencji Europa Karpat w Przemyślu. Celem programu jest poprawa szans rozwojowych Bieszczad i przyspieszenie rozwoju tego obszaru poprzez przedsięwzięcia oraz inicjatywy podejmowane z poziomu krajowego, uzupełnione poprzez działania realizowane na poziomie regionalnym i lokalnym.

 

Źródło: MIiR

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+