Zmodernizowany dworzec w Sosnowcu

11.05.2015

Zakończyły się prace remontowe w holu dworca Sosnowiec Główny. 7 maja dworzec został udostępniony podróżnym.

Realizowana przez PKP S.A. inwestycja pozwoliła na przywrócenie pierwotnych funkcji budynku. Obsługa pasażerska, odbywająca się dotychczas w podziemnym tunelu, została przeniesiona do dworcowego holu na parterze. Pasażerowie mogą zakupić tam bilety w jednej z trzech kas PKP Intercity. Okienka kasowe Kolei Śląskich pozostały w dotychczasowej lokalizacji, w tunelu.

Podróżni mogą również skorzystać z odnowionej poczekalni, zlokalizowanej w holu dworca. Zamontowany został nowoczesny system informacji pasażerskiej. Odnowiono również elewację budynku.

 

 

Dworzec został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku zainstalowano windę, która ułatwi przedostanie się z holu do podziemnych tuneli prowadzących na perony stacji. W obiekcie znajduje się również pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących. Z myślą o osobach na wózkach inwalidzkich jedną z kas PKP Intercity wyposażono w okienko z obniżonym blatem.

Dworzec będzie otwarty całodobowo. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwać będą pracownicy ochrony.

Koszt remontu dworca wyniósł niemal 1 mln zł i został pokryty ze środków własnych PKP S.A.

 

Źródło: MIiR

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.