Zespół budynków mieszkalnych Nova Królikarnia

22.08.2019

Nova Królikarnia to budynki z rozwiązaniami charakterystycznymi dla segmentu premium. Inwestycja realizowana jest na warszawskim Mokotowie.

 

Stołeczna firma Totalbud SA realizująca jako generalny wykonawca inwestycję Nova Królikarnia osiągnęła stan surowy otwarty (sierpień 2019 r.). Deweloperem inwestycji jest Ronson Development. Zespół osiemnastu 3-kondygnacyjnych jednorodzinnych budynków mieszkalnych pod nazwą Nova Królikarnia zaprojektowała pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates. Inwestycja realizowana jest w Warszawie w rejonie między ulicami Pory a Jaśminową na Stegnach w dzielnicy Mokotów.

 

 

Nova Królikarnia powstaje na działce o powierzchni 6629 m2. Powierzchnia zabudowy budynków wyniesie 1806 m2, natomiast ich powierzchnia całkowita 6802 m2. W 18 segmentach zespołu powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie 3453 m2. Budynki usytuowane są w dwóch grupach (siedem i 11 domów) na dwóch garażach podziemnych. Architekturę domów wyróżnia prosta forma nawiązująca do estetyki modernizmu. Nowoczesność projektu podkreślają detale i rozwiązania techniczne. Zespół ten jest stylistyczną kontynuacją poprzedniego etapu osiedla.

 

Zobacz: Inwestycja Jaśminowy Mokotów w Warszawie

 

 

Inwestycję wyróżniają rozwiązania charakterystyczne dla mieszkaniowego segmentu premium. Są to np. górne przeszklenia loggii na drugich piętrach. Będą tam świetliki i tzw. lumony. Domy na skrajach działki będą miały duże ogrody o powierzchniach ok. trzech arów. Wnętrza zostaną oddane z tynkami kategorii 3. i posadzkami. Elewacje będą lekko mokre, wentylowane, w kolorze białym. Na parterach będą wykończone płytami gresowymi wysokości ok. 2 m. Estetycznym dodatkiem elewacyjnym będą także płyty HPL w stylu dębu, które znajdą się między oknami i przy oknach.

 

 

W sierpniu 2019 r. Nova Królikarnia jest na etapie robót tynkarskich i prac nad instalacjami elektrycznymi i wodno-kanalizacyjnymi. Następnie rozpocznie się montaż stolarki okiennej i roboty elewacyjne.

 

Totalbud

 

Zobacz: Budowa III etapu Nordic Mokotów

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in