XIII Konferencja SKB

20.04.2022

XIII Konferencja SKB pt. „Przygotowanie i rozliczanie zamówień na roboty budowlane zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi” odbędzie się 1–2 czerwca 2022 r.

 

 

 

XIII Konferencja SKB będzie miała miejsce w Krajowej Szkole Administracji Publicznej przy ul. Wawelskiej 56 w Warszawie i zostanie przeprowadzona w formie hybrydowej – stacjonarnie i online.

Tematyka konferencji Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych będzie związana z przygotowaniem i rozliczaniem zamówień na roboty budowlane. Ostatnie lata, a w szczególności 2021 r., obfitowały w szereg zmian zarówno w Prawie zamówień publicznych, jak i w Prawie budowlanym oraz rozporządzeniach wykonawczych do tych ustaw.

 

XIII Konferencja SKB

Konferencja SKB, 2021 r.

 

XIII Konferencja SKB obejmie aktualne zagadnienia związane w szczególności z:

  • szacowaniem wartości zamówienia na prace projektowe;
  • przygotowaniem kosztorysu inwestorskiego i przedmiaru robót zgodnie z nowymi rozporządzeniami Ministra Rozwoju i Technologii;
  • dokumentacją projektową w świetle nowych rozporządzeń wykonawczych do ustawy Prawo zamówień publicznych i Prawo budowlane (m.in. porównanie projektu technicznego i wykonawczego, projekt budowlany w wersji elektronicznej itd.);
  • rodzajami i trybami udzielania zamówień publicznych na roboty budowlane;
  • zamówieniami publicznymi na roboty budowlane w świetle potencjału rynkowego, relacjami popytu i podaży;
  • klauzulami zmiany wynagrodzenia na podstawie art. 439 ustawy Prawo zamówień publicznych w praktyce;
  • możliwością waloryzacji wynagrodzenia w umowach zawartych na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 roku;
  • rolą kosztorysanta w procesie przygotowania i rozliczania zamówień na roboty budowlane;
  • wykorzystaniem modelu BIM na różnych etapach inwestycji w odniesieniu do kosztów.

Nie zabraknie też aktualnych informacji naszych członków wspierających dotyczących zmian cen w budownictwie. Konferencja będzie szansą na dyskusję oraz wymianę doświadczeń. Niezależnie od formy uczestnictwa będzie możliwość zadawania pytań prelegentom.

 

Ze szczegółowymi informacjami na temat konferencji, w szczególności z listą omawianych tematów oraz prezentacją prelegentów, można zapoznać się na www.kosztorysowanie.pl. Wszelkich informacji udziela także kierownik biura SKB Beata Wilczyńska, tel. 22 826 15 67, 501 539 832, biuro@kosztorysowanie.pl.

 

 

Czytaj także:

Kalkulacja ofertowa a kosztorys inwestorski – skąd się biorą rozbieżności

Kosztorysowanie z BIM?

Konferencja Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych 2021

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.