Wyspa świętej Barbary w Bydgoszczy będzie wyglądać inaczej

12.05.2021

Miasto Bydgoszcz kończy koncepcję zagospodarowania Wyspy św. Barbary. Jak zmieni się to miejsce?

 

Wyspa świętej Barbary powstała w II połowie XIX wieku. Jest położona na Brdzie, tuż za Jazem Farnym. Jej nazwa nawiązuje do patronki szyprów i sterników bydgoskich. Wyspa należy do Skarbu Państwa, jest zakwalifikowana do wód płynących będących w trwałym zarządzie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Zarząd Zlewni w Chojnicach, który odpowiada za jego zagospodarowanie i obecny stan.

 

Wyspa św. Barbary

Wyspa świętej Barbary – wizualizacja

 

Miasto Bydgoszcz kończy koncepcję zagospodarowania Wyspy św. Barbary. To wyjątkowe miejsce w sercu miasta zyska nowy wygląd i będzie dostępne dla mieszkańców. Koncepcja zakłada rewitalizację zieleni – pojawią się nowe drzewa, krzewy oraz łąka kwietna. Zaplanowano montaż elementów małej architektury – ławek i tablicy informacyjnej. W widocznym miejscu znajdzie się rzeźba lub instalacja przestrzenna – wizualne i dźwiękowe podkreślenie lokalizacji 18. Południka. Wyspa nie będzie połączona w stały sposób z nabrzeżem.

 

Zobacz:

 

Wyspa św. Barbary

 

Planowana jest modernizacja umocnień nabrzeży wyspy, pomost pływający i schodki ułatwiające wysiadanie z małych jednostek pływających – kajaków lub łódek. Na wyspie powstanie Zintegrowany Punkt Ratownictwa Wodnego. W celu poprawy bezpieczeństwa na bulwarze wykonany zostanie punkt monitoringu miejskiego. Zaplanowano również wykonanie nowych przyłączy na potrzeby oświetlenia i monitoringu. Miasto jeszcze w 2021 roku zleci prace projektowe. Terminy wykonania robót budowlanych zależą od wprowadzenia zadania inwestycyjnego do budżetu miasta oraz wieloletniej prognozy finansowej.

 

Urząd Miasta Bydgoszczy

 

Polecamy: Produkty budowlane

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.