Wmurowano kamień węgielny pod Klinikę Weterynarii w Poznaniu

05.11.2013

W Poznaniu powstaje szpital dla małych i dużych zwierząt. Od przyszłego roku akademickiego żacy kierunku Weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego będą zdobywać praktyczną wiedzę w nowoczesnej klinice. Dzisiaj został wmurowany kamień węgielny pod inwestycję. Kontrakt o wartości ponad 10 mln zł netto realizuje firma Skanska.

Klinika Weterynaryjna dla dużych zwierząt gospodarskich, małych domowych i egzotycznych będzie obiektem spełniającym funkcję dydaktyczną, naukowo-badawczą i leczniczą. W niej studenci weterynarii będą zdobywać praktyczną wiedzę i doskonalić swoje umiejętności, a poznaniacy będą mogli skorzystać z medycznej opieki dla swoich zwierząt 24 godziny na dobę. W nagłych przypadkach do zwierząt wyjedzie weterynaryjny ambulans.

Dwukondygnacyjny obiekt w kształcie półksiężyca powstaje przy ulicy Szydłowskiej, na terenie kampusu sołackiego. Zostanie połączony łącznikiem z budynkiem Fizjologii Uniwersytetu Przyrodniczego. Znajdą się w nim dwa nowoczesne bloki operacyjne, osobno dla małych i dużych zwierząt, sale intensywnej terapii, gabinety weterynaryjne, sale zabiegowe, a także pomieszczenia do rehabilitacji zwierząt i sala sekcyjna. Powstaną również dwie sale szpitalne wyposażone w boksy dla koni, zagrodę i stanowiska dla trzody. Dla zwierząt, zarówno małych (koty, psy itp.) i dużych (konie, trzoda) poddawanych zabiegom w klinice, będzie możliwy stały pobyt w pomieszczeniach szpitalnych. W pobliżu obiektu powstanie okólnik – wybieg dla dużych zwierząt, dostępny bezpośrednio z pomieszczeń szpitalnych. W związku z dydaktyczno-naukowym charakterem budynku znajdzie się w nim sala wykładowa, która pomieści 96 studentów. Jej wyposażenie w ekran i projektory multimedialne pozwoli studentom śledzić przebieg zabiegów odbywających się na sali operacyjnej. Budynek zostanie wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje zapewniające odpowiedni standard do prowadzenia prac profilaktyczno-leczniczych i zajęć dydaktyczno-naukowych. Powstający obiekt będzie nowoczesną kliniką weterynaryjną spełniającej surowe wymagania Unii Europejskiej. Szacuje się, że liczba przyjęć pacjentów, przy założeniu wprowadzenia dyżurów 24 godzinnych i całodobowym pogotowiu ambulatoryjnym wynosić będzie ponad 10 tys. rocznie.

 

 

Prace ruszyły w lipcu tego roku. Do tej pory stan surowy obiektu wykonaliśmy w 70% – mówi Radosław Niełacny, menadżer projektu, Skanska. – Zrealizowaliśmy także część instalacji zewnętrznych oraz instalację podposadzkową. W najbliższym czasie rozpoczniemy roboty murowe ścian zewnętrznych i wewnętrznych obiektu, osadzanie ślusarki (okna i drzwi zewnętrzne), montaż wiązarów z drewna klejonego nad aulą. Będziemy także finalizować roboty żelbetowe. Do końca roku planujemy zamknąć cały obiekt. Od stycznia 2014 r. ruszymy z robotami wykończeniowymi i instalacjami wewnętrznymi. Prace zakończymy w sierpniu przyszłego roku.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in