Usługi dekarskie w 2021 r. – prognozy

12.03.2021

Popyt na usługi dekarskie w 2021 r. będzie taki sam jak w ubiegłym roku – oceniła dominująca grupa dekarzy. Ponad połowa spodziewa się wzrostu cen tych usług.

 

usługi dekarskie

Fot. stock.adobe / visoot

 

Raport „Nastroje dekarzy 2021”, opublikowany przez BCMM – badania marketingowe, to podsumowanie nastrojów podmiotów świadczących usługi dekarskie. 2020 r. przyniósł znaczące pogorszenie nastrojów wśród dekarzy, które obecnie zbliżone są do tych obserwowanych w kryzysowych latach 2011–2012. Tylko 47% respondentów oceniło 2020 r. jako dobry lub bardzo dobry dla firmy dekarskiej (dla porównania: 2019 r. dobrze oceniało aż 79% badanych), a 11% jako zły lub bardzo zły.

 

usługi dekarskie

Jakim rokiem dla Pani/Pana firmy był 2020 r.?

 

49% badanych dekarzy przewiduje, że w tym roku będzie takie samo zapotrzebowanie na ich usługi jak w poprzednim. Natomiast co 5 respondent spodziewa się wzrostu popytu, a 19% badanych przewiduje zmniejszenie się popytu.

 

usługi dekarskie

Czego spodziewa się Pani/Pan w 2021 r., jeśli chodzi o popyt na usługi dekarskie w stosunku do 2020 r.?

 

Prognozy dekarzy są nieco bardziej optymistyczne niż całej branży budowlanej. Według danych opublikowanych przez GUS*, dotyczących zmiany w najbliższych trzech miesiącach portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynku krajowym, aż 31% firm budowlanych wskazało, że portfel zamówień spadnie, a jedynie 6% – że wzrośnie.

54% ankietowanych przez BCMM dekarzy przewiduje wzrost cen usług dekarskich w 2021 r. Co trzeci respondent uważa, że ceny te nie zmienią się, a 9% prognozuje ich spadek.

 

usługi dekarskie

Czego spodziewa się Pani/Pan w 2021 r., jeśli chodzi o ceny usług dekarskich w stosunku do 2020 r.?

 

Także w tym przypadku opinie dekarzy różnią się od tych obserwowanych wśród całej branży budowlanej. Jak podaje GUS*, tylko 18% badanych firm budowlanych przewiduje w najbliższych 3 miesiącach wzrost cen robót budowlano-montażowych, 12% natomiast spodziewa się ich spadku.

 

Termin realizacji badania: 1.02–12.02.2021 r.

 

Źródło: BCMM

 

*na podstawie danych GUS „Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach 2000–2021 (styczeń 2021)”.

 

Przeczytaj też:

Pokrycia dachowe w Polsce – wartość rynku i prognozy

O trendach dekarskich, czyli modny dach 2021

Ocieplanie dachów i stropodachów

 

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.