Umowa na budowę odcinka A1 Tuszyn-Piotrków Trybunalski-Bełchatów

01.08.2018

Konsorcjum firm Budimex i Strabag podpisało umowę na wykonanie ważnego odcinka autostrady A1.

Efektem inwestycji będzie utworzenie drogowe szlaku komunikacyjnego łączącego Trójmiasto z Czechami. Na nowym odcinku autostrady A1 kierowcy zyskają także nowe zjazdy, m.in. z  kierunku Łodzi w stronę Warszawy. Wartość projektu to 389 mln zł. netto. – Za dwa tygodnie chcemy złożyć koncepcję budowy – zapowiada Dariusz Blocher, prezes Zarządu Budimeksu.

Odcinek Tuszyn-Piotrków Trybunalski jest pierwszym z czterech na terenie województwa łódzkiego, jakie zostały do realizacji. Jego długość to ok. 16 km. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 32 miesięcy. Powstanie w śladzie obecnie istniejącej drogi. Nowością będzie betonowa nawierzchnia. Po przeprowadzeniu prac kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu w każdym kierunku o dwóch jezdniach oraz pas awaryjny. Dodatkowo z węzła „Piotrków Trybunalski Zachód” zyskają zjazd z Łodzi w kierunku Warszawy i z Warszawy w kierunku Łodzi. Kontrakt opiewa na kwotę prawie 389 mln zł, a okres gwarancji wynosi od 5 do 10 lat.

 

 

Autostrada stanowi też część Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) oraz projektu „Autostrada Gdańsk – Brno / Bratysława – Wiedeń”.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.