Gwoździarki akumulatorowe HiKOKI

02.08.2018

Nowa seria gwoździarek składa się z pięciu modeli – dwóch do ram i trzech używanych do wykończeń.

Produkty zostały wyróżnione nagrodą iF Design-Award 2018 za konstrukcję, funkcjonalność i łatwość obsługi, a na polskim rynku będą dostępne od jesieni.

Nowe gwoździarki wykończeniowe marki HiKOKI mogą wbijać gwoździe o średnicy 1,0-1,8 mm i długości 16-65 mm. Przykładowo model NT1850DBSL mieści w swoim magazynku 100 gwoździ, a po podłączeniu akumulatora 3,0 Ah można wbić do 1650 gwoździ po każdym ładowaniu, wbijając trzy gwoździe na sekundę. W przypadku pozostałych modeli jest to odpowiednio 1500 oraz 1100  sztuk na jedno ładowanie.

Narzędzia do ram mają wystarczającą moc i dostateczną żywotność baterii, aby radzić sobie z gwoździami o długości od 50 do 90 mm i średnicy od 2,9 do 3,3 mm. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 5,0 Ah pomoże wbić do 700 gwoździ, z prędkością 2 gwoździ na sekundę.

 

 

Wszystkie urządzenia współpracują z 18-woltowymi akumulatorami Li-ion. Dzięki innowacyjnemu systemowi napędu nie wymagają generowania ciśnienia w komorze gazowej ani sprężarce. Wypełniona powietrzem komora wysokociśnieniowa i bezszczotkowy silnik redukują cykl obsługi, a co za tym idzie, obniżają koszty konserwacji.

Nowe gwoździarki można wykorzystać wszędzie tam, gdzie niezbędne są stabilne konstrukcje drewniane: w stolarstwie, budownictwie wewnętrznym lub prefabrykowanym, w konstrukcjach skrzynkowych lub paletowych. Zapewniają swobodę i elastyczność działania.

Nowości marki HiKOKI oferują regulację głębokości i mechanizm blokujący. Użytkownik może wybrać pomiędzy ustawieniami sekwencyjnego zwolnienia blokady i wbicia gwoździa po każdym naciśnięciu przełącznika lub zwolnienia styku z przytrzymanym przełącznikiem zwalniającym. Zastosowane mechanizmy zapobiegają niezamierzonemu wystrzeliwaniu gwoździ. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia automatyczne wyłączenie urządzenia po 30 minutach bezczynności.

Kompaktowa konstrukcja i odpowiednio wyważony środek ciężkości nowych produktów sprawia, że ich obsługa jest łatwa i eliminuje oznaki zmęczenia. W przeciwieństwie do gwoździarek gazowych narzędzia HiKOKI działają bezgłośnie. Ich mocną stroną jest bezszczotkowy silnik o niewielkiej wadze, który niemal nie wymaga konserwacji, co zwiększa ogólną wydajność.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in