Tensar otworzył w Polsce biuro sprzedażowo-projektowe

14.12.2016

Spółka Tensar Polska Sp. z o.o., której celem jest obsługa rynku polskiego, ma już swoją siedzibę w Gdańsku.

 

.

Tensar jest światowym producentem produktów oraz systemów do stabilizacji ulepszonego podłoża, optymalizacji konstrukcji nawierzchni drogowych oraz konstrukcji z gruntu zbrojonego.

Od czasu wdrożenia w latach 70. XX w., georuszty Tensar, będące innowacyjnym materiałem o wysokiej skuteczności działania, podlegają ciągłemu procesowi modyfikacji i rozwoju. Ich skuteczność, wraz z opatentowaną technologią TriAx, przyczyniła się do ich wykorzystywania w wielu zastosowaniach – nawierzchniach drogowych, liniach kolejowych, pasach startowych nawierzchni lotniskowych, nasypach oraz wielu innych realizacjach w Polsce i na świecie.

Georuszty, które obecnie produkujemy są cały czas poddawane rygorystycznym i wyczerpującym badaniom prowadzonym w wiodących ośrodkach uniwersyteckich, niezależnych laboratoriach badawczych oraz przez krajową administrację na całym świecie. Niejednokrotnie badania te stanowią część projektów badawczych i – co najważniejsze – wykonywane są w warunkach polowych. Dotyczy to także badań przeprowadzonych przez Politechnikę Gdańską oraz Śląską w Gliwicach.

Tensar International działał aktywnie w Polsce już od ponad 20 lat, pracując przez te wszystkie lata wspólnie ze swym partnerem – firmą BID Drotest. W ostatnim czasie właściciele firmy Drotest podjęli decyzję o ograniczeniu zakresu działalności firmy, dlatego też Tensar zdecydował się otworzyć lokalne biuro w Gdańsku.

Pozyskując równolegle ekspertów z rynku, Tensar postawił głównie na dotychczasowych inżynierów budownictwa, projektantów i zespół do obsługi sprzedaży firmy Drotest. Spółka jest kierowana przez Jacka Kawalca, dyrektora regionalnego na Europę Kontynentalną, wspólnie z: Michałem Gołosem – odpowiedzialnym za projektowanie i zagadnienia techniczne oraz zarządzanie pracami biura w Gdańsku, a także z Maciejem Pustułką – nadzorującym zespół sprzedażowy.

Tensar Polska otworzył lokalny magazyn wraz z obsługą logistyczną, aby móc terminowo dostarczać na budowy w całym kraju zarówno georuszty trójosiowe TriAx, jak i dwu-i jednokierunkowe. Firma jest w stanie dostarczyć certyfikowane i sprawdzone elementy na potrzeby kompletnych rozwiązań systemowych do budowy stromych skarp, murów i przyczółków z gruntu zbrojonego wraz z innymi wyrobami stosowanymi do zbrojenia warstw asfaltowych nawierzchni drogowych, a także rozwiązaniami dla hydro i geoinżynierii. Zespół w Polsce będzie miał wsparcie grupy technologów obsługujących firmę globalnie.

 

 

Siedziba spółki mieści pod następującym adresem:

Tensar Polska Sp. z o.o.

ul. Azymutalna 9

80-298 Gdańsk

Tel. 58 728 46 01

tensar@tensar.pl

www.tensar.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.