Szczypce BiCut Professional electric do pracy z elementami pod napięciem

31.08.2015

Firma Wiha stworzyła szczypce BiCut, które z powodzeniem zastąpią dwie pary szczypiec – do cięcia standardowego i do materiałów hartowanych.

BiCut to kute matrycowo z wysokiej jakości stali C70, chromowane szczypce o indukcyjnie hartowanych ostrzach do 64 HRC. Innowacyjna konstrukcja narzędzia BiCut pozwala na cięcie materiałów o różnej średnicy i twardości. W przypadku, gdy cięty materiał charakteryzuje się dużą twardością, wystarczy proste naciśnięcie przycisku POWER, które podwaja siłę cięcia przy tej samej sile nacisku dłoni na rękojeści. Rozwartość ostrzy zmniejsza się do 20 stopni, siła wzrasta, dzięki czemu BiCut, w przeciwieństwie do standardowych szczypiec do cięcia bocznego, z łatwością poradzi sobie nawet z drutem fortepianowym o średnicy 3,0 mm.

 

 

Wieloskładnikową rękojeść zaprojektowano z poszanowaniem najwyższego stopnia ergonomii – szeroki grzbiet i optymalne rozmieszczenie stref twardych i miękkich zapewniają pewny chwyt i bezbolesną pracę, nawet podczas wykonywania

wielu serii cięć. Rękojeść uformowano tak, aby u góry stanowiła optymalne podparcie dla palców przy użyciu większej siły, a na dole zapobiegała wyślizgnięciu się narzędzia z dłoni. Innowacyjne rozwiązanie DynamicJoint, wprowadzające geometrię przegubu w stosunku 40:60, zapewnia bezpośrednie przenoszenie siły i przyczynia się do dużej wydajności cięcia – zarówno miękkich, jak i twardych materiałów.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.