Sprawniejsze podróże koleją przez Most Gdański

14.11.2018

8 listopada podpisano umowę na remont kolejowego Mostu Gdańskiego w Warszawie. Zadanie dotyczy przebudowy konstrukcji pod jednym z dwóch torów kolejowego Mostu Gdańskiego.

Wykonawcą kontraktu jest konsorcjum Intop Warszawa (lider) i Mostostal Kielce SA (partner). W ramach konsorcjum Mostostal Kielce odpowiada za branżę konstrukcji stalowych, w tym demontaż starego mostu, wykonanie i montaż nowego mostu w ilości ponad 2000 t.

 

 

Prace na Moście Gdańskim pomiędzy stacją Warszawa Gdańska a przystankiem Warszawa ZOO będą polegały na kompleksowej wymianie dziewięciu przęseł stalowej konstrukcji o długości ponad 800 m. Wzmocnione zostaną fundamenty podpór. Wymienione tory i sieć trakcyjna zapewnią sprawniejsze przejazdy pociągów warszawską linią obwodową. Po zakończeniu robót obiekt będzie dostosowany do prędkości 120 km/h dla pociągów pasażerskich i 100 km/h dla pociągów towarowych. Zwiększy się przepustowość linii. Roboty zostały tak zaplanowane, że nie będą miały wpływu na kursowanie pociągów.

Wartość umowy to ponad 75 mln zł. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Inwestycja będzie wykonywana w terminie 9 miesięcy od podpisania umowy.

Zadanie „Wykonanie robót budowlanych oraz opracowanie dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem robót dla zabudowy koryta balastowego w torze nr 1 wraz z nawierzchnią kolejową na tłuczniu oraz robotami towarzyszącymi, związanymi z poprawą bezpieczeństwa na kolejowym Moście Gdańskim w Warszawie” w ramach projektu: „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej – Prace na moście Gdańskim w Warszawie” jest realizowane ze środków budżetowych PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

 

Źródło: MI

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.