Serwis o świadectwach…

18.11.2008

…energetycznych budynków www.epbd.pl adresowany jest m.in. do przyszłych audytorów energetycznych.

W połowie 2007 roku, w trakcie prac legislacyjnych nad wdrożeniem Dyrektywy EPBD w sprawie charakterystyki energetycznej budynków powstało do życia serwis informacyjny o świadectwach energetycznych budynków www.epbd.pl. W styczniu 2008 roku dokonano rozbudowy oraz podziału materiałów na sekcje adresowane oddzielnie do: osób uprawnionych do wykonywania świadectw, do właścicieli budynków i mieszkań, wreszcie do dzieci. Obowiązek certyfikowania budynków faktycznie nastąpi 1 stycznia 2009 roku to jednak już teraz zainteresowanie firm szkoleniowych i potencjalnych, przyszłych audytorów energetycznych z uprawnieniami do sporządzania certyfikatów jest tak duże, że wymyślony początkowo mały portal o europejskiej dyrektywie EPBD i zaletach certyfikacji energetycznej budynków musiał zostać rozbudowany. Innych informacji oczekują ci wszyscy, którzy planują nabyć uprawnienia, natomiast jeszcze innych zaniepokojeni właściciele domów i mieszkań, do których dotarły szczątkowe informacje o obowiązku certyfikacji.

Serwis internetowy epbd.p.pl spełnia również rolę edukacyjną. Dyrektywa europejska EPBD i krajowe przepisy zostały po to wprowadzone, aby obywatele Unii Europejskiej uświadomili sobie, jak dużo energii tracone jest bezpowrotnie w gospodarstwach domowych. Świadectwo energetyczne budynku w sposób obiektywny pokazuje – poprzez analizę stanu izolacji ścian, dachu i podłóg, instalacji ogrzewczej i klimatyzacji – nie tylko wielkość strat energii ale i jej źródła. Następnym krokiem powinno być usunięcie źródła strat, np. izolacja ścian zewnętrznych. Stąd w serwisie epbd.pl znalazły się również porady jak oszczędzać energię.
Patronat merytoryczny na epbd.pl objął programu edukacyjno –informacyjnego „Dom Przyjazny”. Redakcja serwisu również stale współpracuje z Konfederacją Budownictwa i Nieruchomości (KBiN).

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.