Rusza cykl konferencji BIM: polska perspektywa – Autodesk Road Show 2016

18.05.2016

Autodesk wraz z partnerami organizuje cykl ogólnopolskich, bezpłatnych konferencji „BIM: polska perspektywa – Autodesk Road Show 2016”.

Odbędą się one we Wrocławiu (31 maja), Poznaniu (1 czerwca), Katowicach (8 czerwca), Gdańsku (9 czerwca) oraz w Krakowie (16 czerwca). Celem spotkań jest kontynuacja rozpoczętej dyskusji na temat znaczenia, korzyści i perspektyw, jakie daje BIM w całym procesie inwestycyjnym, wszystkim zaangażowanym grupom. Opublikowany w listopadzie 2015 r. raport „BIM – polska perspektywa” wskazuje liczne benefity wynikające ze stosowania BIM. Należą do nich m.in.: tworzenie projektów wyższej jakości, mniejsza liczba błędów na etapie realizacji inwestycji, lepsza współpraca pomiędzy różnymi podmiotami, usprawnienie projektowania oraz tworzenie bardziej wydajnych projektów. Wyniki raportu zostaną zaprezentowane podczas spotkań.

 

 

BIM to ważny i aktualny temat w kontekście całej branży architektoniczno-budowlanej. Otrzymujemy wyraźne sygnały z rynku o potrzebie zwiększania świadomości i prowadzenia otwartej dyskusji na temat BIM w Polsce. Wychodzimy zatem naprzeciw tym oczekiwaniom i kontynuujemy proces edukacji BIM. Wraz z naszymi partnerami oraz ekspertami z branży zapraszamy do udziału w spotkaniach – mówi Przemysław Nogaj, menadżer ds. rozwiązań Autodesk dla architektury i budownictwa.

Główne obszary tematyczne spotkań związane będą z rolą i znaczeniem BIM w kompleksowym procesie tworzenia w architekturze i budownictwie. Eksperci postarają się dopowiedzieć m.in. na pytania: Jak efektywnie wdrożyć BIM? Jakie są doświadczenia firm działających na naszym rynku i na jakim etapie jesteśmy? A także jak wygląda przyszłość tworzenia w oparciu o BIM? Przybliżone zostaną również nowe narzędzia usprawniające tworzenie projektów, zarządzanie dokumentacją, współpracę międzybranżową oraz koordynację w chmurze: Autodesk Formit 360, Autodesk Dynamo, A360 Collaboration for Revit.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenie będzie potwierdzane przez organizatora. Szczegółowa agenda na poszczególne spotkania, formularz rejestracji oraz więcej informacji na www.autodesk.pl/bimroadshow.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in