Rozbudowa szpitala w Szamotułach

09.11.2016

Przy głównym obiekcie szpitala powstanie czterokondygnacyjny budynek ochrony zdrowia.

Pierwszy etap inwestycji to budowany obecnie czterokondygnacyjny obiekt wraz z łącznikiem komunikacyjnym, który scali go z gmachem szpitala. W nowym budynku ochrony zdrowia znajdą się szpitalne poradnie wraz z gabinetami zabiegowymi, szpitalna sterylizacja oraz serwerownia. Ostatnie piętro pozostanie w stanie surowym zamkniętym i będzie zagospodarowane na potrzeby rozwojowe szpitala. Zakończenie prac przewidziano w połowie przyszłego roku. Kontrakt realizuje Skanska.

 

 

Do tej pory wykonaliśmy roboty ziemne i rozbiórkowe – mówi Grzegorz Tyrański, kierownik budowy, Skanska. – Jesteśmy w trakcie wykonywanie fundamentów pod budynek, w najbliższym czasie realizowane będą roboty murowe oraz żelbetowe. Prace wykonujemy na czynnym obiekcie, co wymaga od nas sprawnej organizacji pracy, dostaw materiałów oraz sprzętu.

Realizowana  obecnie rozbudowa szamotulskiego szpitala to największa od ponad 40 lat inwestycja w placówce – mówi Józef Kwaśniewicz, starosta powiatu szamotulskiego. – Dzięki niej osiągnięte zostaną wymogi rozporządzenia Ministra Zdrowia dotyczące warunków, jakie muszą spełnić nowoczesne ośrodki ochrony zdrowia.

Kontrakt jest wart niemal 3 870 000 zł netto.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.