Rosja opanuje rynki energetyczne?

10.09.2008

Jak oświadczył wyższy przedstawiciel administracji USA, który zastrzegł sobie anonimowość – Rosja dąży do opanowania rynków energetycznych.

Jak powiedział Reuterowi wspomniany przedstawiciel, który w poniedziałek przybył do Włoch wraz z wiceprezydentem USA Dickiem Cheneyem  – faktem jest, że Rosja włożyła znaczną pracę w próby opanowania rynków, żeby tak powiedzieć, i pracuje na rzecz urzeczywistnienia opcji, polegających na tranzycie tych produktów energetycznych przez Rosję. Jak dodał – Rosjanie chcą, by wszystko szło przez Rosję i wielu z nas uważa, iż ważniejsze jest zapewnienie zróżnicowanych środków uzyskiwania dostępu do tych zasobów. Żaden kraj nie może być zdolny do całkowitego zdominowania tych dostaw.

Źródło (tekst): PAP

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.