Rezydencje Leśne w warszawskich Młocinach

28.03.2011

Echo Investment realizuje projekt Rezydencji Leśnych – osiedla domów jednorodzinnych inspirowanego wizją „miasta-ogrodu”.

Warszawskie Młociny zawsze były miejscem wyjątkowym. Już w 1914 roku miało tam powstać osiedle domów jednorodzinnych – „Miasto-ogród” zgodne z założeniami cenionego brytyjskiego urbanisty Ebenezera Howarda. Przewodnią myślą jego projektu było hasło „mieszkać na wsi, pracować w mieście”. Howard za optymalną uznał sytuację, w której człowiek może żyć i mieszkać w miejscu łączącym zalety miasta  z zaletami wsi. Nowatorski projekt był już bliski realizacji, ale zawierucha wojenna pokrzyżowała te plany.

 

 

Obecnie idea „miasta-ogrodu” w Młocinach powróciła za sprawą projektu Rezydencje Leśne realizowanego przez Echo Investment. Ekskluzywne osiedle domów jednorodzinnych powstaje przy ul. Wóycickiego i Dankowickiej. Tuż obok znajduje się Las Młociński leżący w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Rezydencje Leśne to przede wszystkim koncept architektoniczny, oparty o pełną infrastrukturę techniczną. „Nasza oferta to gotowe zaplecze do rozpoczęcia budowy domu. To uzbrojona działka z gotową infrastrukturą w postaci dróg, chodników, oświetlenia, mediów i pozwolenia na budowę. Po zakupie działki po stronie klienta pozostaje tylko decyzja o terminie rozpoczęcia inwestycji, którą może realizować we własnym zakresie bądź zlecić wybranej firmie. W przypadku chęci zmiany projektu domu, klient może liczyć na wsparcie Echo Investment podczas całego procesu uzyskania nowego pozwolenia na budowę” – mówi Sylwia Pajdo, kierownik warszawskiego biura sprzedaży Echo Investment.

Rezydencje Leśne to kompleks 32 uzbrojonych działek o powierzchniach od 1509 do 2210 mkw. „Powierzchnie działek są odpowiednio duże, co umożliwia realizację domów o charakterze rezydencjalnym i takie właśnie wille o powierzchniach od 300 do 700 mkw. proponujemy naszym klientom” – dodaje Sylwia Pajdo.

Projektanci osiedla zgodnie z wizją Howarda, główny nacisk położyli na podkreślenie naturalnych walorów lasu. Wszystko po to, aby umożliwić mieszkańcom zachowanie więzi z sąsiadami, a jednocześnie zapewnić im spokój i poczucie komfortowego odizolowania od otoczenia. Charakterystyczna architektura domów – smukła sylwetka, przełamane dachy i nieregularny układ okien – nawiązuje do najlepszych tradycji przedwojennej zabudowy Młocin. Pozwala też na jak najlepsze wykorzystanie zalesionej części działki.

 

 

Architekt Maciej Stoczkiewicz,autor projektuz biura StoMM Architektura:„Domy o prostej formie architektonicznej nawiązują do obecnej w tym rejonie Warszawy zabudowy willowej. Wszystkie aspekty zabudowy podkreślają unikalne warunki do obcowania z otaczającą przyrodą – szare kamienne elewacje stanowią wyraźny kontrast dla zieleni, podobnie jak tarasy i balkony oraz duże okna i wyjścia z pomieszczeń parteru. Budynki są jakby ‘zagubione’ w lesie, a jednocześnie mają świetne powiązanie z układem komunikacyjnym stolicy”.

Program funkcjonalny domów przedstawia się następująco: na parterze znajdują się salon, kuchnia, spiżarnia, jadalnia, gabinet i garderoba. Na piętrze trzy sypialnie z łazienkami i garderobami, pralnia, a w największych willach pokój nad garażem, z przeznaczeniem na pokój gościnny lub np. dla gosposi.

Termin zakończenia realizacji infrastruktury osiedla (drogi, chodniki, oświetlenie i media) zaplanowany jest na I kwartał 2012 roku. Wtedy nabywcy działek będą mogli rozpocząć budowę swoich domów.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in