Powstaje osiedle Mennica Residence w Warszawie

17.03.2016

Do końca 2017 r. przy ulicy Grzybowskiej i Żelaznej powstanie nowoczesny kompleks budynków mieszkaniowo-usługowych o zróżnicowanej wysokości od 8 do 14 pięter pod nazwą Mennica Residence.

Obecnie na terenie inwestycji trwają prace rozbiórkowe, których zakończenie planowane jest na początek kwietnia br.

W pierwszym etapie inwestycji powstanie 188 mieszkań o różnych metrażach – najmniejsze z nich będzie mieć 28 m2, natomiast największe, dwupoziomowe mieszkanie na ostatnim piętrze – 232 m2 z ogrodem zimowym i tarasem. Wszystkie mieszkania mają dodatkową, zewnętrzną powierzchnię o charakterze wypoczynkowym, taką jak: balkon, loggia, ogród zimowy czy taras. W ramach obu etapów budowy Mennica Residence powstanie łącznie ok. 470 mieszkań.

 

 

O niepowtarzalny, nowoczesny design projektu zadbali architekci z pracowni „BBGK Architekci”. Koncepcja budynku zakłada 3-częściową strukturę o zróżnicowanej liczbie kondygnacji, usytuowaną wzdłuż pasażu z wewnętrznym dziedzińcem oraz z różnorodną zielenią na poszczególnych poziomach. Najwyższa z części będzie liczyć czternaście pięter. W projekcie założono wyraźny podział na funkcje usługowe i mieszkalne. Niższe kondygnacje budynku (do 8. piętra) zajmą przede wszystkim mieszkania o najwyższym „współczynniku elastyczności”. Będą to kawalerki oraz mieszkania 2- i 3-pokojowe liczące maksymalnie 60 m2. Większe mieszkania, od 105 do 160 m2, zostaną zlokalizowane na najwyższych piętrach od 9. do 14. Ostatnie piętra przeznaczone są dla penthouse’ów, łącznie z tarasami na dachach. Główne lobby wejściowe, do dwóch narożnych wież oraz części wspólnej, będzie umiejscowione bliżej ulicy Grzybowskiej w narożniku z ulicą Żelazną. Wejście do budynku głównego otworzy wysoki na 7 m hall recepcyjny, a pierwsze piętro zajmie część rekreacyjno-wypoczynkowa.

Mennica Residence odda swoim właścicielom niemal 700 m powierzchni przeznaczonej na różnego rodzaju aktywności. To zaawansowane zaplecze sportowo-relaksacyjne dla mieszkańców, w tym m.in.: sala do squasha, siłownia, sauny mokra i sucha, sale do masażu, klub malucha czy też sala klubowa.

W garażu podziemnym Mennicy Residence, oprócz powierzchni przeznaczonej dla samochodów, znajdą się także schowki i parkingi dla rowerów oraz motocykli, a nawet miejsce ze stacją do ładowania samochodów z napędem elektrycznym.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in