Powstaje nowe osiedle w Warszawie

11.06.2015

Francuski deweloper Nexity buduje na warszawskich Odolanach, przy ul Jana Kazimierza osiedle SkyLife.

Na podstawie badań udało się określić preferencje przyszłych mieszkańców. Na ich podstawie architekci zaprojektowali w sumie około 540 mieszkań, garaże podziemne i lokale usługowe. Gotowe projekty mieszkań złożono w 8 budynków. W efekcie w projekcie znalazły się m.in. kawalerki z widną kuchnią i widną łazienką, tarasem, balkonem lub ogródkiem, mieszkania 2- i 3-pokojowe z oddzielną kuchnią z oknem, mieszkania 3- lub 4-pokojowe z garderobą i dużym tarasem, czasami przewyższającym wielkością całe mieszkanie. Każdy budynków (Space, Liberty, Future, Star, Atmosphere, Freedom, Concept i Sky) będzie wyróżniał się unikatową architekturą. Projektanci z pracowni GIS Architekci zaplanowali dwa place zabaw, miejsce do grillowania, fontannę przy głównym wejściu na teren osiedla, liczne alejki spacerowe oraz akcent francuski w postaci miejsca do gry w bule. W SkyLife zaprojektowano również wyjątkowe pomieszczenie dla mieszkańców – strefę SkyLife RELAX. To miejsce dla dbających o formę, wyposażone w nowoczesny sprzęt sportowy oraz fotele masujące.

 

 

Na 2 ha powierzchni w 4 etapach inwestycji powstanie łącznie 8 kameralnych budynków. Na kilkudziesięciometrowej przestrzeni pomiędzy budynkami wyrosną drzewa, bujna trawa i gęste krzewy, dzięki którym osiedle nie zamieni się w kolejną betonową pustynię. Idea przestrzenności została też wprowadzona do projektów mieszkań. Wyposażono je fasady w stylu ECO z ponadstandardowymi przeszkleniami okiennymi, które zapewniają dobre doświetlenie lokali. Co nieczęste we współczesnym budownictwie mieszkaniowym, okna znajdą się też w większości kuchni oraz łazienek.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.