Port City of Colombo – nowe miasto na mapie świata

21.05.2019

Sztuczne wyspy, drogi wodne, wieżowce, marina, zieleń i plaże. To Port City of Colombo – miasto portowe, które powstaje obecnie na Sri Lance w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

 

Inwestorem przedsięwzięcia jest Rząd Sri Lanki oraz jedna z największych grup budowlanych na świecie China Communications Construction Company Ltd. (CCCC), w skład której wchodzi China Harbour Construction Company Ltd. (CHEC), mająca od niedawna swój oddział również w Polsce.

 

Port City of Colombo – światowej klasy miasto w południowej Azji:

  • powierzchnia 269 ha
  • podział na 5 dystryktów
  • koszt 15 miliardów dolarów (USD)
  • 83.000 nowych miejsc pracy
  • przewidywana populacja 250.000

 

Port City of Colombo

Port City of Colombo – fazy realizacji

 

Miasto powstaje w strategicznej lokalizacji tj. w miejscu styku pomiędzy Wschodem a Zachodem. Firma CHEC, Generalny Wykonawca a jednocześnie jeden z głównych Inwestorów, ukończył już prace refulacyjne (formowanie sztucznych wysp) i obecnie realizuje prace związane z obudową wyspy w postaci betonowych bloków  w celu ochrony przeciwpowodziowej. Kolejnym krokiem będzie budowa przez firmę CHEC infrastruktury miasta oraz zabudowań.

 

Inwestycja Port City of Colombo

 

Port City of Colombo to eco-miasto

 

Zrównoważony rozwój zostanie osiągnięty poprzez podejście Eco–Cycle, Blue Engagement (dystrykty oddzielone drogami wodnymi) oraz Green Hierarchy (odpowiednie proporcje zieleni).

 

Strategia transportu – przekrój przez główną arterię komunikacyjną

 

Więcej informacji na temat projektu jest dostępnych na stronie http://www.portcitycolombo.lk

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.