Otwarcie dwóch centrów handlowych: Zielone Arkady i Aleja Bielany

13.11.2015

Zielone Arkady w Bydgoszczy i Aleja Bielany w Bielanach Wrocławskich to dwa centra handlowe, które otwarto 12 listopada. Obie inwestycje, zrealizowane przez polską spółkę-córkę koncernu budowlanego STRABAG, powiększyły rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce o ponad 85 tys. m² nowej przestrzeni dla handlu.

Zielone Arkady to pierwszy obiekt w Bydgoszczy wybudowany w systemie BREEAM, który wyznacza standardy zrównoważonego budownictwa na świecie. Do wysokich wymogów certyfikacji dostosowaliśmy projekt wykonawczy, co pozwoliło nam na realizację inwestycji w najbardziej optymalny sposób – mówi Alfred Watzl, członek Zarządu STRABAG Sp. z o. o.

Inwestycja w Bydgoszczy zrealizowana została według modelu „teamconcept” opartego na odpowiedzialnej partnerskiej współpracy generalnego wykonawcy i inwestora na każdym etapie realizacji. W efekcie przyspieszony został proces budowlany przy wykorzystaniu niższych nakładów finansowych.

 

 

Budowa galerii Zielone Arkady w Bydgoszczy dla ECE Projektmanagement trwała 19 miesięcy. Na trzech kondygnacjach o łącznej powierzchni handlowej wielkości 50 tys. m² powstało 200 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. W przyległym do galerii  sześciokondygnacyjnym budynku parkingowym znalazły się miejsca postojowe dla 1200 pojazdów. STRABAG wybudował centrum handlowe wg projektu biura projektowego STABIL Sp. z o.o. Ciekawa pod względem architektonicznym bryła Zielonych Arkad wyróżnia się nieregularnymi geometrycznie kształtami, a jej najważniejszym elementem jest wejście główne w formie kryształu. Wykonanie tej potężnej stalowo-żelbetowej konstrukcji, obłożonej panelami z aluminium i wielkopowierzchniowymi elementami szklanymi, wymagało niezwykłej precyzji i koordynacji procesów technologicznych.

 

 

Prace przy realizacji inwestycji dla Inter IKEA Centre Poland trwały 18 miesięcy. Rozbudowa Parku Handlowego Bielany pod Wrocławiem, który obecnie nosi nazwę Aleja Bielany, sprawiła, że obecnie klienci tego obiektu mają do dyspozycji 35 tys. m² nowej powierzchni handlowej. Zorganizowana jest ona na czterech kondygnacjach: podziemnej z miejscami parkingowymi, dwóch kondygnacjach handlowych oraz górującego nad całością nowoczesnego kompleksu kinowego na najwyższym piętrze. Dzięki rozbudowie powierzchnia handlowa Alei Bielany osiągnęła wielkość 140 tys. m², dysponując łącznie miejscami parkingowymi dla 4700 pojazdów.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in