Obwodnica Ryk w ciągu drogi S17 gotowa

06.09.2019

Obwodnica Ryk była ostatnim brakującym odcinkiem trasy S17 łączącej Garwolin z Lublinem.

Ekspresowe połączenie Garwolina z Lublinem dzięki obwodnicy Ryk

Udostępniony odcinek jest już trzecim fragmentem drogi ekspresowej S17 oddanym do użytku w 2019 roku. Od czerwca kierowcy mogą korzystać z 13 kilometrów tej trasy pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód, a od lipca 2019 roku z kolejnych 30 kilometrów (od końca obwodnicy Garwolina do Ryk).

 

 

Wraz z obwodnicą Ryk kierowcy mają teraz do dyspozycji blisko 140-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej, od początku obwodnicy Garwolina, przez wschodnią obwodnicę Lublina, aż do końca obwodnicy Piask.

Obwodnica Ryk – dane

Obwodnica Ryk ma długość 15 km. Na całym odcinku trasa ma dwie jezdnie o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Nawierzchnia drogi jest wykonana z betonu cementowego. Najbardziej okazałym obiektem inżynierskim na oddawanym odcinku jest blisko 200-metrowy most na rzece Wieprz, któremu władze gminy Żyrzyn nadały imię urodzonej w pobliskim Kośminie Zofii Kossak.

 

Wykonawcą udostępnionego kierowcom fragmentu S17, na realizację którego umowę podpisano 9 listopada 2015 r., była firma PORR Polska Infrastructure. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Sprawdź też:

MI

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.