Nowy budynek Uniwersytetu Warszawskiego – umowa z generalnym wykonawcą

11.06.2019

Przy ulicy Dobrej w Warszawie rusza największa od lat inwestycja Uniwersytetu Warszawskiego. Za blisko 165 milionów zrealizowany zostanie budynek naukowo-dydaktyczny.

 

Na początku czerwca 2019 roku Uniwersytet Warszawski podpisał z firmą Hochtief Polska S.A umowę na wykonanie robót budowlano-montażowych w ramach II etapu realizacji budynku przy ul. Dobrej 55. Jest to największa od lat tego rodzaju umowa zawarta przez Uniwersytet Warszawski. Kontrakt przewiduje również opracowanie w technologii BIM trójwymiarowego modelu budynku z uwzględnieniem zmian i poprawek dokonanych w trakcie budowy –  tzw. powykonawczego modelu BIM. Będzie on wspomagał zarządzanie obiektem w trakcie eksploatacji. Okres realizacji umowy przewidziano na 30 miesięcy.

 

© pracownia Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. / Uniwersytet Warszawski

Nowy budynek Uniwersytetu Warszawskiego – informacje

Powierzchnia całkowita obiektu to 28,7 tys. m2. Nowy budynek zostanie połączony z wybudowanym w ramach I etapu obiektem, z którego studenci Wydziałów Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej korzystają już od 2012 roku. W ramach drugiego etapu powstanie budynek z 4 kondygnacjami naziemnymi i 2 podziemnymi. Poza pomieszczeniami dydaktycznymi obiekt będzie zawierał przestrzeń biblioteczną, administracyjną, socjalną, gastronomiczną, higieniczno-sanitarną oraz techniczną. W części podziemnej będzie garaż. Na dachu zaplanowano ogród oraz miejsca spacerowe i wypoczynkowe.

 

 – Staraliśmy się tak zaprojektować budynek, żeby nie przytłaczał swoją bryłą okolicy. Drugi etap uwzględnia wprowadzone zmiany zgodnie z sugestiami społeczności uczelni. Z całą pewnością spowoduje to, że obiekt będzie bardziej otwarty – mówiła podczas uroczystości podpisania umowy prof. Ewa Kuryłowicz, wiceprezes pracowni Kuryłowicz & Associates.

 

Realizacja inwestycji pozwoli na stworzenie odpowiednich warunków pracy dla studentów i kadry naukowo-dydaktycznej w zakresie lingwistyki i filologii. Oddanie budynku do użytku planowane jest w roku 2022. Dokumentację projektową I i II etapu inwestycji wykonała pracownia Kuryłowicz and AssociatesSp. z o.o.

 

Zobacz też: Budynek Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego

 

© pracownia Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. / Uniwersytet Warszawski

O programie wieloletnim „Uniwersytet Warszawski 2016-2025”

To kompleksowy program rozwoju uczelni. Jego głównym celem jest ożywienie potencjału nauk humanistycznych i społecznych oraz włączenie ich do innowacyjnych, eksperymentalnych programów, a także wzmocnienie międzynarodowej pozycji uczelni oraz zwiększenie jej roli w animowaniu przemian społecznych i gospodarczych. Obejmuje on budowę nowych gmachów oraz rozbudowę i przebudowę istniejących budynków. W sumie przez 10 lat Uniwersytet zrealizuje 18 inwestycji. Budżet programu to blisko 1 mld złotych.

 

Uniwersytet Warszawski, HOCHTIEF Polska

 

Zobacz też: Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.