Nowe zaprawy klejowe do płytek marki codex

25.08.2015

Marka codex, oferująca produkty do profesjonalnego układania płytek ceramicznych i kamienia naturalnego, poszerza swój asortyment o ekologiczne, cienkowarstwowe zaprawy klejowe.

Na ściany i podłogę – uniwersalne zastosowanie codex Power CX 10

Każdy rodzaj płytek ceramicznych i kamienia naturalnego wymaga specyficznej techniki układania. Teraz do przyklejania glazury, terakoty, klinkieru, kamionki, a nawet porowatych elementów wykonanych z ceramiki, można użyć uniwersalnej zaprawy klejowej codex Power CX 10. Jej stabilność sprawia, że doskonale nadaje się do stosowania na ścianach. Ponadto klej spełnia wymagania C1 T (klej cementowy z obniżonym spływem – co znacznie ułatwia układanie płytek na ścianach) zgodnie  z normą PN-EN 12004, określającą rodzaje i cechy klejów.

 

 

Do gresu i innych płytek ceramicznych z wydłużonym czasem otwartym – codex Power CX 12

W najnowszej ofercie marki codex znalazła się także zaprawa klejowa do mocowania płytek gresowych. Produkt jest stabilny po rozprowadzeniu, dzięki czemu nadaje się do stosowania na ścianach. Z kolei wydłużony czas otwarty ułatwia pracę i daje możliwość wprowadzenia ewentualnych korekt. Spełnia również wymagania C1 TE (klej cementowy z obniżonym spływem i wydłużonym do 30 min czasem otwartym (E)) zgodnie z normą PN-EN 12004.

 

Do podwyższonych obciążeń – codex Power CX 14

Do zamontowania wielkoformatowych płyt betonowych lub płytek o dużym formacie w garażu czy magazynie służy zaprawa o podwyższonych parametrach – codex Power CX 14. Produkt spełnia wymagania C2 TE zgodnie z normą PN-EN 12004 i sprawdza się właśnie na podłożach narażonych na większe obciążenie.

 

 

Nowe produkty codex dostępne są w 25-kilogramowych opakowaniach. Wszystkie charakteryzuje niska zawartość chromianów (GISOCODE ZP1) oraz bardzo niska emisyjność (EMICODE EC 1 R PLUS). W ich składzie są wysokiej jakości cement portlandzki, kruszywa mineralne, kopolimery polioctanu winylu oraz stabilizator. Produkty mają postać suchego proszku. Po zmieszaniu z wodą uzyskuje się hydraulicznie wiążącą, jasnoszarą zaprawę o plastycznej konsystencji i dobrych parametrach użytkowych. Dzięki takim właściwościom jak wodo- i mrozoodporność zaprawy klejowe sprawdzają się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków; w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Można je stosować m.in. na płyty gipsowo-kartonowe, elementy nośne przeznaczone pod płytki, tynki cementowe, cementowo-wapienne i gipsowe, ściany z cegły i bloczków betonowych oraz jastrychy cementowe i anhydrytowe. Nowe kleje codex mogą być również stosowane do naprawienia niewielkich nierówności podłoża, w zakresie grubości warstwy kleju do 5 mm.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.