Nowe osiedle Bulwary Książęce we Wrocławiu

30.05.2016

BPI Polska otrzymało pozwolenie na budowę nowej inwestycji mieszkaniowej we Wrocławiu.

Bulwary Książęce to pierwszy projekt belgijskiego dewelopera w stolicy Dolnego Śląska, który powstanie na wyspie Kępa Mieszczańska położonej w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta naprzeciwko Archiwów Państwowych. Projekt osiedla, poza atrakcyjną lokalizacją, niepowtarzalnymi widokami na dwa ramiona rzeki, wyróżnia wyjątkowa architektura nawiązująca do historycznej zabudowy miasta. Plan zagospodarowania osiedla poza funkcją mieszkalną przewiduje powstanie nowoczesnego pasażu handlowo-usługowego, który w zamierzeniu ma być dostępny dla wszystkich mieszkańców Wrocławia. W ofercie dewelopera znajdą się mieszkania o podwyższonym standardzie, które będą zróżnicowane pod względem położenia, typu i układu.

Bulwary Książęce powstaną przy ul. Księcia Witolda u zbiegu dwóch ramion Odry od strony Mostu Pomorskiego na Kępie Mieszczańskiej. Architektami inwestycji są Rafał Langowski i Jocelyn Fillard z pracowni SUD Architekt Polska.

Ze względu na swoją śródmiejską lokalizację projekt był konsultowany i szczegółowo uzgadniany z wieloma instytucjami miejskimi, w tym z przedstawicielami Władz Miasta Wrocławia, Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziałem Środowiska i Rolnictwa Powiatowego Wrocławskiego Wydziału Ochrony Środowiska oraz Biurem Rozwoju Wrocławia. W efekcie czego powstała spójna wizja nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego z towarzyszącą funkcją usługową, zaprojektowaną na parterze budynków, który stanie się urbanistycznym i architektonicznym łącznikiem pomiędzy Starym Miastem a Przedmieściem Odrzańskim. Mocnym akcentem architektonicznym będzie fasada wykonana z włoskich paneli ceramicznych zmieniającymi swój wygląd w zależności od światła, koloru nieba i ruchu przepływającej obok Odry.

 

 

W budynkach znajdą się wysokiej klasy mieszkania typu Comfort o wysokości 2,68 m oraz apartamenty Prestige o wysokości 2,82 m. Wszystkie lokale zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie wykorzystać walory widokowe wynikające ze znakomitej lokalizacji projektu. Zadecydują o tym duże drewniane okna zapewniające swobodne przenikanie naturalnego światła do wnętrz budynku. Niemal każdy lokal będzie miał wygodny duży taras, balkon lub w przypadku niektórych mieszkań położonych na I piętrze – ogród. Do wyłącznej dyspozycji mieszkańców będą również starannie zaprojektowane tereny zielone zlokalizowane na wewnętrznym patio.

Bulwary Książęce to inwestycja, która w zamierzeniu przyczyni się do rewitalizacji tej zapomnianej przez lata wyspy. Kompleks składał się będzie z kilku reprezentacyjnych budynków wielorodzinnych otoczonych pasażem od północnego ramienia Odry oraz promenadą zaprojektowana w pasie obecnej ulicy Księcia Witolda. Dostępna wyłącznie dla pieszych ulica handlowa wzbogaci ofertę kulturalno-usługową wyspy, podkreślając jej śródmiejski charakter. Projekt komercyjny lokali znajdujących się na ulicy handlowej przewiduje liczne restauracje, kawiarnie oraz sklepy, co wykreuje znakomite, pełne atrakcji miejsce, idealne dla spotkań towarzyskich – mówi Maciej Golis, dyrektor projektu w BPI Polska odpowiedzialny za realizację inwestycji we Wrocławiu.

 

Starannie przemyślana koncepcja całego kompleksu umożliwi synergię wszystkich zaprojektowanych funkcji przy jednoczesnym zachowaniu prywatności i bezpieczeństwa mieszkańców. Hole wejściowe do budynków mieszkalnych zostaną usytuowane z dala od ulicy handlowej. W podziemnych kondygnacjach znajdą się oddzielone od siebie parkingi zarówno dla mieszkańców części mieszkaniowej kompleksu , jak i osób odwiedzających lokale ulicy handlowej.

Całość inwestycji zostanie zrealizowana w dwóch etapach. W pierwszym etapie powstanie 175 mieszkań i apartamentów, drugi etap to kolejnych 177 lokali mieszkalnych. Rozpoczęcie pierwszych prac przygotowawczych rozpocznie się latem br.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in