Nowa siedziba oddziału onkologii dziecięcej w Poznaniu

13.07.2020

Oddział onkologii dziecięcej w Poznaniu powstanie w ramach Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego. Budowa nowego skrzydła szpitala zostanie ukończona w 2022 r.

 

 

Oddział onkologii dziecięcej w Poznaniu zrealizuje firma Skanska, która podpisała właśnie przedmiotową umowę z Uniwersytetem Medycznym im. K. Marcinkowskiego. To kolejny obiekt, który firma będzie realizować dla tego podmiotu. Skanska wejdzie na plac budowy w ciągu 14 dni od podpisania umowy.

Konstrukcja nowego skrzydła Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera będzie miała 3 kondygnacje nadziemne i 1 podziemną. Jej realizacja ma się zakończyć na przełomie 2020 i 2021 r. Po zakończeniu budowy oddziału onkologii dziecięcej całkowita powierzchnia użytkowa szpitala zwiększy się o 3377 m². Prace będą realizowane częściowo na czynnym obiekcie, gdyż szpital cały czas przyjmuje i leczy dzieci, także chore na koronawirusa, w związku z tym jednym z największych wyzwań będzie takie prowadzenie budowy, aby w jak najmniejszym stopniu wpływać na komfort pacjentów i lekarzy.

 

 

Nowe skrzydło szpitala połączy z budynkiem głównym łącznik, który znajdzie się na parterze. Natomiast z budynkiem bloków operacyjnych zostanie połączone istniejącą klatką schodową w kondygnacji podziemnej oraz nowo projektowanym dwukondygnacyjnym szybem windowym. W ramach umowy zamontowane zostaną też instalacje gazów medycznych, w tym panele nadłóżkowe. Będą one kompatybilne z istniejącymi w dotychczasowym budynku i wspólnie zarządzane przez jeden system BMS. Wnętrza obiektu zostaną przyjaźnie zaaranżowane. Na ścianach korytarzy powstaną rysunki o motywach przyrodniczych, miejskich i morskich, a także zostanie zainstalowane akwarium.

Do nowego budynku przeniosą się dwa istniejące już Oddziały Onkologii i Hematologii Dziecięcej (III i V). Znajdą się tam także pracownie: patomorfologii, immunologii hematologicznej, leku cytostatycznego oraz Poradnia Onkologiczna, jak również gabinet znieczuleń ogólnych, stanowisko opieki neonatologicznej, gabinet laseroterapii, gabinety do prowadzenia wsparcia psychologicznego, sala rehabilitacyjna, świetlice dla dzieci, zaplecze socjalne dla rodziców i opiekunów, sala seminaryjna.

Wartość umowy, jaką podpisała Skanska na realizację zadania, wynosi ponad 26 mln zł brutto. Inwestycja zostanie ukończona w 2022 r.

 

 

Wizualizacje: Archiwum UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu

Źródło: Skanska

 

Czytaj także: Szpital Bielański w Warszawie będzie przebudowany

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oddane do użytku

Budowa Kliniki Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in